Redmi Note 13 5G a Redmi Note 13 Pro (recenze): Xiaomi připravilo těžkou volbu

Originál článek publikovaný na: Redmi Note 13 5G a Redmi Note 13 Pro (recenze): Těžká volba!

Xiaomi na náš trh uvedlo hned dva telefony Redmi Note 13 se stejnou cenou ale jinou výbavou Výrobce tak na jednu stranu dává uživatelům možnost volby, na stranu druhou před ně klade nelehkou otázku Je lepší volbou Redmi Note 13 5G nebo Redmi Note 13 Pro? Na to se pokusíme nalézt odpověď v dnešní recenzi…

5G jako nutnost bych rozhodně u sebe u mobilu už nevyžadoval (rozhodně ne letos), neboť síť 5G je momentálně pouze o cca 20 % rychlejší než 4G. Osobně měřeno u všech tří našich operátorů. Takže není důvod mobil s 5G nějak preferovat.

Vážně to má Allways on Display a nebo je to ten Xioami sprask že se to rozsvítí na 10s ?

Ano, AoD se zde rozsvěcuje jen na 10 vteřin, u Redmi je to bohužel standard.

Já to vnímám spíš z pohledu rozšířenosti sítí. V mém okolí znám hned několik míst, kde je 4G slabé nebo vůbec a 5G zde naopak funguje obstojně. Navíc i do budoucna se 5G bude rozšiřovat mnohem víc.

Rozhodně znám tisíckrát více míst, kde je 4G a 5G vůbec. :-)))

Mapa pokrytí 5G v ČR zdaleka není ideální, ale z pohledu velkých měst naprosto dostatečná.

Podrobněji třeba zde https://vportal.ctu.cz/mobile/mapa?x=15.6364259&y=49.087688&z=7&o=0&t=5&f=0&m=st&r=ra&v=avg&e=c&a=z&c=pop&mp=0_100&ma=0_90&ea=0_80&ba=0_90&bp=0_100&ca=1_50&am=1_50&bgt=0_80_d&bg=1_40_b&l=cs

Mě osobně absolutně nedává smysl brát něco bez 5G, ale to bude tím, že já kupuji telefon na 5/6 let a ne jak jiní, na půl roku/rok. A volba mezi RN13-5G a RN13PRO-5G by pro mě byla taky lehká - základní model (8/256) stojí 7, PRO (8/256) s výrazně lepším fotosenzorem o 2 tis. víc. No a pak tu máme ještě RN13PROPLUS-5G, který je za 11, ale tam to nemá smysl, rozdíl v kvalitě foto (oproti PRO) je minimální.
PS: Samozřejmě se bavím o nějakém seriózním porovnávání tj. ne pro lidi, kteří mají pocit, že potřebují desítky giga RAM, CPU zvládající snad i ovládání raketoplánu a podobné blbosti.

Paradoxně zrovna ve městech 5G vůbec nepotřebuji, neboť tam všude najdu Wi-Fi. Za to mimo obce znám celé kilometry, kde není signál žádný. Takže ani 2G.

to jako chodíš po městečku v ruce mapu a přihlašuješ se na veřejné / zdarma wifi

1 Like

Tak na ulici si vystačím s daty. Ale kdekoliv v budově se přihlásím na veřejné (respektive soukromé free) Wi-Fi. Nevidím v tom žádný problém.

Mám to pro, lepší foťák, rychlejší nabíjení, 2 stereo reproduktory s Dolby Atmos, možnost SD karty až 1TB, čtečka v displeji- sice občas zazlobí, ale lepší, než šmátrat po tlačítku, které je asi půl centimetru od tlačítek hlasitosti.5G na brouzdání internetem není třeba a telefon ty sítě stále nehledá a tak se tolik nevybíjí baterka a o 2 000 levnější!

Každý tady hrotí, že 5G nepotřebuje, ale jde o to mít telefon do budoucna + 5G technologie potřebuje i lepší CPU, což využijete i jinde a má víc výhod než jen konektivitu na 5G…
Já osobně jsem koupil “13 pro 5g” protože má i výhody PRO verze i výhody 5G verze… Nemusel jsem dělat kompromisy a tenhle článek tím ztratil úplně hodnotu…
PS: lidičky, kdyby jste nechtěli pořád levné věci, ale aby to něco umělo a vydrželo, tak by každý telefon uměl vše a vybíraly by jste jen velikost a vzhled… :rofl: