Proč má Samsung Galaxy Z Fold6 naběhnuto na propadák roku? (komentář)

Originál článek publikovaný na: Takhle opravdu ne! Samsung Galaxy Z Fold6 má naběhnuto na propadák (komentář)

Samsung Galaxy Z Fold6 je jednou z novinek letního Galaxy Unpacked Nový skládací telefon má příliš vysokou cenu a málo inovací Samsung vsadil vše na marketing kolem umělé inteligence Velkolepé představení nových produktů od Samsungu vám jistě neuniklo. Jihokorejský technologický gigant předvedl novou generaci skládacích telefonů, dlouze očekávanou rodinku Galaxy Buds3 nebo konečně plnohodnotnou konkurenci…

No konecne. Samsung si tuto kritiku naozaj zasluzi. A uz aj fanusikom ocividne dochadza trpezlivost a to je len dobre. To ze ma Samsung niake meno a akoze nema “konkurenciu” neznamena ze mu bude vsetko odpustene.
Konkurencia uz Samsung predbehla.
Samsung by sa mal zase postavit na nohy a zase vyrabat dobre telefony a toto ich setrenie im fakt nerobi dobre

1 Like

Od včerejška sleduji FB diskuze a účastním se jich. Od většiny lidí slýchám v souvislosti s včerejším Unpacked kritiku, a to snad na všechny produkty. Letos to bylo takové slabší.

Osobně se mi líbí GW Ultra, ale zase chápu narážky na jejich design a celkové zpracování (byť se mi jejich vizuální stránka zdá i vcelku hezká).

1 Like

Ano je to tak. Tiez som si to vsimol. Vela ludi ktory chcu dobre fotky presli na Vivo alebo Honor. Ludia ktori chcu mat dobru podporu a cisty system a aj tie fotky tak prechadzaju na Pixel.

Samsung uz neni ta stavka na istotu ze ked nevies co si mas kupit tak kup si Samsung a nic tym nepokazis. Konkurencia vyrastla ci uz Cinske telefony ako Oneplus Xiaomi Vivo a tak tak aj neCinske ako napriklad Pixel Nothing Asus…
Uz si vie clovek vybrat telefon aby mu sedel na to na co ho bude vyuzivat.
A to je moc dobre. Kazda konkurencia je dobra hlavne pre nas kupujucich :slightly_smiling_face:

1 Like

Mna teda zo vcerajska nezaujalo nic popravde. Mozno aj preto ze uz sme vsetko vedeli z unikov a mozno aj preto lebo ma Samsung sklamal a viac ma teraz zaujima Google a jeho Pixely :man_shrugging:

Na nove Pixely 9 sa tesim viac. Maju oproti 8ckam viac vylepseni (displej citacku mozno fotaky nove AI) a uvidime co este :slightly_smiling_face:

1 Like

Kritika je oprávněná a měla by samozřejmě zaznívat. Nicméně zrovna od skládačky vyžaduji trošku jiné věci, než od Ultra vlajky - kromě SW podpory a neustálého vylepšování SW samotného, je to především servisovatelnost a podpora.

Jasně, můžu si vzít OnePlus Open, ale až dojde třeba na blbou výměnu fólie, musím jej poslat kamsi do Polska na servisní zásah a ještě si za to zaplatit! Až vyjde telefonu nástupce, OnePlus mně donutí si koupí nový telefon, protože na ten starý okamžitě zapomene. Nebo si můžu vzít Razr50 Ultra a dopadnu stejně - vždyť ani Razr40 Ultra dodnes nemá Android 14! To je prostě neakceptovatelné.

Takže buď budu velký inovátor každoročně s tím, že zákazník si každoročně bude kupovat nový telefon, nebo budu postupně inovovat, abych se k výměně dostal jednou za 2-3 roky. Třeba Huawei tento styl v ČLR funguje - ale v Evropě by to nefungovalo a taky proto se sem zatím žádný Číňan neodvážil.

Neberte to jako obhajobu, ale jako objasnění - stejně jako ve vlajkách jde číňan pouze po foťácích a zbytek se nějak “udělá”, tak Samsung na foťáky prdí a jde po tom “ostatním”. Což nám alespoň dává možnost volby…

Tak foťáky nejsou ta jediná věc, se kterou je problém.

Ale chápu, jak jsi to myslel, a děkuji, že jsi s námi svůj názor sdílel. Zaujala mě myšlenka s OnePlus Open – vůbec jsem nevěděl, že to je takto problematické. S Razry máš pravdu a také mě to překvapilo. A současně to je věc, která zamrzí. Skládačky by, co se týče podpory, už jen kvůli své ceně měly být brány jako vlajky a nemělo by se na ně tímhle způsobem kašlat.

I s těmi postupnými inovacemi však u Samsungu nejde o takový posun, jako by se očekával. Zvlášť, když každoročně roste cena nahoru :frowning: