Portál občana se spouští jako nová mobilní aplikace. Usnadní přístup k datovce a upozorní na konec platnosti dokladů

Originál článek publikovaný na: Portál občana se spouští jako nová mobilní aplikace. Co umí?

Portál občana se spouští jako mobilní aplikace Rozhraní je lépe přizpůsobené displeji vašeho telefonu Poskytuje snadný přístup k datovkám a zasílání upozornění Digitální a informační agentura (DIA) si uvědomila, že lidé už mnohdy nemají ani důvod zapínat počítač a řadu úkonů mnohem raději vykonají přes svůj chytrý telefon, který mají neustále při sobě a mohou…

1 Like

Vítám jakoukoliv iniciativu ze strany státu, vedoucí k digitalizaci a zpřístupnění služeb, za které si už dávno jako daňoví poplatníci platíme.

Nedávno jsem využil

Je to sice zatím kostrbaté, nepřehledném neintuitivní, ale jsem rád že už i ČR z pohledu komunikace občan-stát vstupuje do 21 století :wink:

2 Likes

Ono se to vychytá. Zatím jsem nepoužil bankovní identitu. V začátcích si myslím, že to není zrovna rozumné - tím myslím než se v tom člověk naučí chodit. Prostě zdá se mi to risk, protože se člověk přihlašuje úplně stejně jako ke svému účtu do banky. Ale používám Moje identita. Taky používám Moje občanka. Zdá se mi toho hodně. A například ten Portál občana je zrovna ten Gov.cz
Někteří lidé v tom budou mít z počátku pěkně hokej. Je prostě těch aplikací zatím hodně. Pokud píšete, že se některé zruší, tak to jsem hodně pro. Věřím, že se to usadí. Ale je to jako se vším, některé určitě překvapí, že abych to mohl používat, tak to musím zprovoznit v telefonu. A není to jako stáhnout aplikaci Watsapp a hned ji můžete používat.
Já jsem spokojen a všechno funguje.
Vybrali jste dobré téma. Myslím, že je třeba se tomu dále věnovat. Mnoho úspěchů a hezký den

1 Like

Po nečekaně zmizejicich penězích z účtu a návštěvě exekutora, proti čemuž už není obrana, jsem si pořídil datovou schránku. Aby mi na mé ukradené doklady na bydliště, kde jsem už nežil nechodili další obálky od soudu z města, které jsem nikdy nenavštívil a zabránil tak fikci doručení, se kterou soudní mafie obratně operuje, ke skodě dotčených.
Datofka je skvělá a už mi ušetřila další desítky tisíc. Výhrady jsou snad jen k formátu komunikace, to opravdu není user friendly stahovat si pdfka. Na to kolik to spolikalo miliard, je to pěkná ukázka tunelu na daňové poplatníky, kde stagnace by byla vítaná, bohužel s nucenou expanzní mezi živnostníky se systémem stal někdy pěknou zkouškou trpělivosti. Ale lepší, než strávit půl dne na poště.