Po YouTube se šíří malware! Jak se ochránit?

Originál článek publikovaný na: Jak se ochránit proti malware šířícímu se nyní po YouTube?

Na YouTube teď musíte být mimořádně opatrní Hackeři se snaží získat citlivá data napadených osob Nebezpečí může hrozit i vám V případě, že nebudete dostatečně obezřetní, můžete své zařízení ohrozit dokonce i prostřednictvím serveru YouTube. Odborníci na bezpečnost na internetu z FortiGuard Labs nedávno přišli se znepokojujícím odhalením, které ukazuje to, jak je v současnosti…

Když vynechám, že titulek svádí k dojmu, že pouhým sledováním videa můžu chytit malware, je to dobrý článek. Skoro bych škodolibě řekl, že lidé, kteří to chytí, si za to můžou sami. Nenapadá mě moc situací, kdy člověk potřebuje instalovat aplikace mimo obchod Play, i když zrovna teď jsem něco podobného řešil u Taskeru. Google paradoxně tím, jak zamezuje umístění zajímavých aplikací v Play (no tak to mění nastavení a sahá na kontakty, když to uvádí a je to vlastně hlavní funkce aplikace, kde je problém?) nutí lidi instalovat aplikaci z APK (což ale popisuje přímo autor aplikace) a co je nejhorší, učí lidi, že to je normální.
Docela mě fascinuje, jak někteří lidi, kteří si nejsou schopni sami ani změnit tapetu, dokáží neuvěřitelné věci, aby do telefonu dostali nějakou škodlivou aplikaci. :slight_smile:

Ono na něco kliknout ke stažení a pak kliknout znova k otevření je mnohen snažší než si změnit tapetu. :slight_smile:

Máš s nakažením vlastního telefonu, nebo odcizením citlivých dat nějaké zkušenosti? Pokud ano, budeme rádi za sdílení. Pokud ne, jak víš že je to tak lehké?

Ono se to nemusí týkat jenom telefonu. Dokážu si představit, že se malware může schovávat i za módem k nějaké hře na PC. Video TOP 10 módů pro hru, odkazy ke stažení najdeš v popisku videa. A je to hned.

Nedávno jsem narazil na článek, jak hekři zneužili chytré zubní kartáčky :dizzy_face:. Security firm now says toothbrush DDOS attack didn't happen, but source publication says company presented it as real | Tom's Hardware

Paradox vidím v tom, že moje zdroje aplikací pro Android jsou mnohem bezpečnější než Google Play.

A jaké jsou ty “tvoje” zdroje. A podle čeho posuzuješ jejich bezpečnost?