Občanku v mobilu už má půl milionu lidí. Od ledna vám ji vezmou na poště či v bance

Originál článek publikovaný na: Občanku v mobilu už má půl milionu lidí. Od ledna ji vezmou pošty a banky

Občanku již má ve svém chytrém telefonu půl milionu lidí Začátkem příštího roku ji začnou brát na poště či v bankách Povinnost se rozšíří také na exekutory, školy či zdravotní pojišťovny Začátkem letošního roku se spustila aplikace eDoklady, která umožňuje uchovávání digitální verze občanského průkazu přímo ve vašem chytrém telefonu. Zprvu se povinnost přijímat tento…

Nepotřebuji. Občanku jsem letos ještě nikde nepoužil. A na poště nebo v bance jsem nebyl snad 10 let. :slight_smile:

Taky jsem majitelem a nemam s tim sebemenší problém. Keci typu nebyl jsem v bance atd. 10 let mě baví. Pak když k tomu dojde jsem v pohodě. Navic konečně nemusím tahat plastové kartičky :ok_hand::ok_hand:

1 Like

Tak ono vytáhnout plastovou kartičku nebo vytáhnout mobil je rozdíl maximálně 2 vteřiny. :slight_smile:

1 Like

To jistě ano, ale těch “plastových” kartiček máš hned několik, které musíš tahat sebou, občanka, řidičák, pojišťovna atd. Tak pokud bude vše v mobilu, bude za to jedině rád.

Dokud bude nutné nosit s sebou i hotovost, tak bude nutná peněženka. A tam se pár kartiček vždy vejde.

Každý preferuje něco jiného a přesvědčování o něčím postoji je k ničemu. Osobně jsem rád za občanku a dalších dokladů v mobilu

2 Likes