Jak dostat občanský průkaz do mobilu?

Originál článek publikovaný na: Jak dostat občanský průkaz do mobilu?

Digitální a informační agentura (DIA) a Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) během uplynulého víkendu spustily velmi očekávaný mobilní nástroj eDoklady. Jde o aplikaci, která umožňuje obyvatelům ČR uložit do chytrého telefonu digitální podobu dokladů. Ačkoli by do budoucna měly přibýt další dokumenty, v tuto chvíli je možné do mobilu dostat zatím jen…

Všude jsem četl, jaké jsou s tím problémy. U mě přes Fio banku absolutně žádný problém.

1 Like

Stejně tak přes klíč e-governementu. Stačilo ho vybrat a spustit. Zbytek se udělal sám, jen na mě promrkl QR kód.

Tak ono už se to snad trochu líp “rozběhalo”. Včera v rámci testování a příprav návodu to ještě skřípalo.

Ten Klíč je super v tom, že když si člověk nastaví otisk, tak je to fakt jen na pár klepnutí a není ani potřeba načítat kód.

1 Like

Mně se to dodnes nepodařilo. Mám S21U, nejnovější android. Zkusil jsem bankovní identitu, Moje ID a NIA. Všude to skončí na prázdném bílém displeji stránky governmentu a nehýbe se to. Přehodil jsem SIM do jiného telefonu a stejný výsledek. Psal jsem na mail eGovernmentu a několik dní bez odpovědi.