Nový pletený kabel od Xiaomi vypadá skvěle! Data přenese okamžitě a telefon dobije za 13 minut

Originál článek publikovaný na: Nový pletený kabel od Xiaomi vypadá skvěle! Mobil dobije za 13 minut

Xiaomi uvedlo USB4 kabel s podporou velmi rychlého nabíjení Kromě 240 W nabíjecího výkonu zvládne 40 Gbit/s Kabel vyjde na pár stovek, ale u nás ho zatím nekoupíte Xiaomi je na špici co se rychlosti nabíjení telefonů týče. Aby vše fungovalo, jak má, potřebujete kromě telefonu a nabíječky také kabel, který přenese potřebnou energii. Xiaomi…

Až bude u nás, bude tak za 500 až 600 Kč. Jinak samotný kabel nestačí, ne? To USB 4 musí podporovat obě zařízení na koncích, nebo nemusí?

Tak samozřejmě, je to hned ve druhé větě, že potřebujete i telefon a nabíječku, a to samé samozřejmě platí o u datového přenosu. Jde o to, aby kabel nebrzdil. Zažil jsem to u disku Samsung T7, kdy jsem nedosahoval předpokládaných rychlostí a vina byla v kabelu.

A kolik mobilů momentálně USB 4 podporuje? Ani jsem nikde nečetl, že se na to výrobci chystají. Takže je možné si pořídit kabel a pak roky čekat na zavedení?

Umí to notebooky a externí disky