Na Android Auto míří populární aplikace od Microsoftu. Využijete ji?

Originál článek publikovaný na: Na Android Auto míří populární aplikace od Microsoftu

Microsoft Teams zamíří v únoru na Android Auto Vytvoří tak konkurenci Webexu a Zoomu I na cestách se tedy budete moci připojit na poradu V září loňského roku se do rozhraní Android Auto dostalo několik nových aplikací, jako například prohlížeč Vivaldi, Webex a Zoom pro uskutečňování konferencí. Jestliže máte Teams, mohli jste se z porad…

Tak tedy nevím já mám v Android Autu Teams už hodně dlouho sice to umělo při hovoru jen zobrazit hovor, ale Teams jsou v Android Autu už hodně dlouho. Jestli pribydou funkce jenom dobře. Každopádně z porady jsem se nemohl omluvit kvůli jízdě ve voze ani jednou :grinning:

1 Like

“Na rozdíl od CarPlay nebude možné ve verzi pro Android Auto posílat zprávy, což ale snad nikomu nebude vadit” Tady je vidět ten neskutečný rozdíl oproti CarPlay… Zatímco na něm jsou aplikace víceméně plnohodnotné, aplikace pro Android Auto zvládají naprosté minimum. Neumí psát, někdy neumí ani volat, nezobrazí zprávu… Opravdu školní projekt, jak se o něm vyjadřují vývojáři.

No a nebude to spíš tím, že z hlediska bezpečnosti na cestách tam tyhle věci nejsou implementované schválně? Za jízdy pokud vím jdou texty zadávat pouze hlasem… Tudíž by nějaká textové zprávy ani nedávali smysl, to už je komfortnější zavolat. Určitě bych chtěl takového joudu co si chatuje v apple car potkat na silnici. :roll_eyes:

To je fakt, jednodušší pro něj by bylo vzít do ruky telefon a ťukat to tam. :wink: Ještěže se to neděje.
Částečně je to schválně, částečně je AA naprosto otřesný projekt (ve smyslu kódu a funkcí).
Uznal bych, kdyby veškerou tuto funkcionalitu nabízelo AA při zastaveném vozidle (nehledě na to, že psát sms lze u většinu infontainmentů i za jízdy - dělá např. spolujezdec), ale ty sranda “aplikace” to vůbec neumí :smiley: . Závěr je takový, že AA slouží jen jako zobrazovadlo navigace a přehrávače a pokud chce člověk cokoli chytřejšího, jako třeba napsat adresu, musí vzít do ruky telefon.

Ad hlasové zadávání - zkuste to. Nerozumí češtině, tzn. že české názvy ulic do navigace prostě nezadáte, zprávu nepošlete.