Muskův nový produkt má změnit svět! Starlink Mini je nový přenosný satelit

Originál článek publikovaný na: Muskův nový produkt má změnit svět! Starlink Mini je nový přenosný satelit

Elon Musk představil nový zajímavý produkt Starlink Mini je přenosný satelit třeba do batohu Podle Muska má doslova změnit svět Na sociální síti X okomentoval Elon Musk nový produkt SpaceX se slovy, že změní svět. Ten má stát přibližně polovinu ceny standardní verze Starlink a jejího předplatného, ale stále umožnit sledování klidně několika 4K streamů…

Takže to není přenosný satelit , ale přijímač/vysílač.
Satelit je to na obloze.

Taky jsem si říkal cože jaký mini satelit.
Ano tohle je přijímač.
Bohužel lidi si zvykli říkat satelit anténě co jim přijímá např. Televizní signál.
Těžko se to bude lidem vyvracet když novináři neumí ani udělat osvětu s jednotkami mAh a Ah u kapacity baterií a stále “všichni papouškují” mAh.
Zvlášť u baterek které mají např. 50 Ah nebo dokonce jsem to viděl i u 90 Ah powerbanky kdy v celém textu opakovali několikrát že má 90 000 mAh.

Takže asi tak. Dokud novináři nezmění svoje myšlení stále to bude stejný…

Ahoj, pokud u nás uvidíš chybu nebo nesrovnalost, vždy budeme rádi, když nás na ni upozorníš :))

Jen co se týče baterií, tvoje tvrzení mě trochu zarazilo:

U drobných článků, jako jsou tužkové baterie, se používá spíše jednotka mAh (miliampérhodina). Platí 1 Ah = 1000 mAh

Tohle třeba píše česká Wikipedie, stejný vztah najdeme i na zahraničních zdrojích. Co přesně je na něm teda špatně, mohl bys kdyžtak dovysvětlit nebo odkázat? Díky! :slight_smile: