Lidl nabízí bezdrátovou nabíječku za méně než pár stovek!

Originál článek publikovaný na: Lidl nabízí bezdrátovou nabíječku za méně než pár stovek!

Řetězec Lidl nabízí bezdrátovou nabíječku za 169 Kč Tronic Qi nabízí bezdrátové nabíjení pro zařízení s podporou Qi Má celkový výstupní výkon až 10 W Lidl čas od času svými slevovými akcemi dokáže potěšit. Tentokrát nabízí bezdrátovou nabíječku se slevou 37 %. Tronic Qi nabízí bezdrátové nabíjení a díky silikonovému povrchu zajišťuje protiskluzové držení telefonu…

A nabíjet Watch umí?

Pokud tvoje hodinky podporují Qi® standard nabíjení, tak ano. Ale ze zkušenosti vím, že pokud je nabíječka konstrukčně stavení pro mobily, může byt nabíjení hodinek problematické z pohledu správného umístění na nabíječku, než se “chytí” a začnou nabíjet. Je to pravděpodobně dáno různou velikosti cívky, která se v nabíječce stará o bezdrátový přenos energie.

Taky je dost pravděpodobné, že speciální nabíječka pro chytré hodinky, bude nabíjet hodinky efektivněji. Za sebe bych tedy doporučoval, poohlédnout se po jiné bezdrátové nabíječce. Rozdíly jsou třeba dobře vidět na obrázku :green_apple: :watch: :rofl:.

Pro jistotu jsme se ještě zeptal ChatGPT. Co je to Qi® ?

Qi® je mezinárodní standard pro bezdrátové nabíjení, který byl vyvinut Wireless Power Consortium. Tento standard umožňuje bezdrátové nabíjení elektronických zařízení, jako jsou smartphony, tablety a některé druhy sluchátek, pomocí indukčního přenosu energie. Qi standard se vyznačuje tím, že umožňuje uživatelům nabíjet zařízení pouhým položením na nabíjecí podložku nebo stojánek, což eliminuje potřebu připojovat kabely přímo k zařízení. Qi nabíjecí zařízení a přijímače musí splňovat specifikace stanovené Wireless Power Consortium, aby byla zaručena kompatibilita a bezpečnost.