Koupil jsem Chromebook za pár stovek, jak to dopadlo?

Originál článek publikovaný na: Koupil jsem Chromebook za pár stovek, jak to dopadlo?

Chromebooky na našem trhu zatím určitě nepatří mezi bestsellery. Možná právě proto lze tato zařízení sehnat z druhé ruky prakticky za hubičku. Kde je ale hranice mezi skvělou koupí a přeprodejem elektroodpadu? Mezi velké výhody operačního systému ChromeOS od Googlu patří bezesporu jeho nízká hardwarová náročnost. Jak slabý hardware ale doopravdy stačí na to, aby…

Můžete prosím zkusit, zdali tam funguje Android aplikace Roblox a zdali jsou v něm hratelné hry? Díky

Chromebook používám několik let jako lepší tablet. Kupuji kolem 5000,- s dotykovým displejem. Pokud bych k tomu přistupoval jako k NTB tak hrůza, ale pokud to beru jako tablet, tak je to super zařízení. Navíc pokud se spokojit s google aplikacema tak nic dalšího ani nepotřebuju.

Zajímalo by mě jako asi nezkušeného v oblasti bazarových věcí - kde se dá sehnat jetý Chromebook za 600? Já jsem nejlevněji našel něco přes 1000 Kč a to fakt nejlevněji, vy píšete, že jste ještě měl nějaké minimální požadavky…

Zdravím,

Jak uvádím v článku, chromebook jsem pořídil na Aukru s tím že jsem podobné inzeráty pár týdnů nepravidelně sledoval.

V době, kdy jsem pořídil zmíněný Asus za 600,- (cena “kup teď”) tam byl ještě jeden hw velmi podobný kousek od HP za 800,- a tuším jedno Lenovo, které mělo také velmi podobný hw ale už i dotykový displej a to stálo, pokud si dobře pamatuju, 1100 Kč a závěrem již podstatně lépe vybavený Acer Chromebook 311 za 1400,-

Takže asi stačí jen chvíli počkat a ono se s velkou pravděpodobností zase něco objeví.

1 Like

Chromebook DELL byl před asi 8 lety můj první laptop, před tím jsem 10 let jel jenom mobilní internet, asi po třech letech jsem přešel na MacBook, chromebook byl tehdy použitý, za 4000 Kč a sloužil velmi dobře, v době covid jsem ho daroval nějakým školákům, ale čas od času přemýšlím, že bych si ho zase pořídil