Komentář: Když 7 let není 7 let. Berou výrobci zpátečku ohledně slibované délky podpory?

Originál článek publikovaný na: 7 let podpory. Slib, který nelze splnit? | Svět Androida

Dáme 4 roky podpory! Přebíjíme na 5 let! My přebíjíme na 7 let podpory! Tak my taky 7 – no i když možná ne tak úplně… Tak nějak vypadalo ještě nedávno přebíjení se výrobců ve slibované délce podpory. Není to tak dávno, kdy nebylo jasné, jestli telefon dostane vůbec další verzi systému. Telefony vycházely s…

Jakožto majitel S23 mi AI stejně přijde jako gimmick pro lepší prodeje. Jediná užitečná věc je asi ten překlad, který si teprve vyzkouším na dovolené, a shrnovaní textu. Google search engine považuji za nerelevantní vyhledávač už mnoho let, tak circle to search je mi kompletně k ničemu. Mně osobně stačí dostávát nové verze OS a security patche. Vrchol ideálu pro mě Android dosáhl s verzí 10, takže ty “cool” nové funkce si můžou strčit za klobouk. Tuplem s tím, když je neumí intuitivně implementovat a celý systém se stává přehnaně složitým.

7 let podpory je úplná blbost… Stejně je ten telefon za 5 let KO

@Jaroslav_Hronek já teď vyhrabal z šuplíku Samsung S7, což je věc stará 8 let a funguje dobře. Ale nemyslím si, že by dobře fungoval, kdyby se do něho někdo pokusil nacpat aktuální systém. Bezpečnostní aktualizace by byly fajn, ale to kvůli struktuře Androidu nejde :frowning:
Ještě je tu možnost, že se nám výrobci snaží naznačit, že nemáme počítat s moc rychlým vývojem…? :wink:

@pessa Mně se opravdu líbí - bez ironie - jak různým lidem vyhovují různé věci. Já třeba považuju Circle to Search za nejlepší věc představenou s S24. Jasně, je to jen o pohodní, na Xiaomi dosáhnu stejného výsledku podržením tří prstů, screenshot, sdílet do Lens - a tady narážím na to, že se seznam aplikací pro sdílení neustále mění a dostat Lens na první obrazovku - a udržet je tam - je asi nemožné…

U iPhone to tak bylo vždy taky, ne všechny funkce přišly s novým systémem, teď už jedu dlouho Samsung :slightly_smiling_face:

Souhlas. Ani na IPhonu nefunguje nový SW na 5 let starém pekáči. Ten procesor na to není stavěný. Proto říkám, že 7 let je k smíchu. Hezký den.

1 Like