Cože? Samsung Galaxy S24 má překonat iPhony v jejich největší přednosti

Originál článek publikovaný na: Cože? Galaxy S24 překoná iPhony v jejich největší přednosti

Samsung má letos ještě více šlápnout na podlahu u softwarové podpory Až donedávna byl v tomto ohledu nejlepší, na podzim ho překonal Google Řada Galaxy S24 má však nabídnout až 7letou podporu, čímž se Pixelům vyrovná Po softwarové stránce je Samsung společností, z níž si mohou brát ostatní výrobci příklad. Poskytuje dlouhou podporu i u…

1 Like

Veď Android už dávno predbehol iOS, už len to, že si človek nemôže usporiadať ikonky dole, nechať medzeru a hore dať hodiny je neuveriteľné, keďže u iOS sa všetko neustále pripína k hornej časti obrazovky. Každý iPhone vyzerá ako cez kopírku. Nemožno ísť šípkou späť cez pravú stranu displeja, keď som v galérii šípka späť zas funguje len potiahnutím smerom dolu na fotke. Keď si chcem zmeniť nastavenie kamery, musím opustiť aplikáciu kamery, ísť do nastavenia telefónu, skrolovať tam kilometrový zoznam, aby som našiel kameru tam. Stock klávesnica, kt. nemá ani čiarku a číselný rad, aby človek zakaždým musel prepínať režim klávesnice. Rovnako to nemá ani schránku, kde si viem uložiť viaceré texty a súbory naraz. Nemožnosť si nastaviť zvlášť hlasitosť zvonenia, médii, notifikácii a pod. je čistá šialenosť. Ani basic funkcia ako pozastavenie natáčenia videa tam nie je, takže zase len robota navyše potom dodatočne videá spájať. Keď chcem vytočiť niekoho číslo, tak mi to rovno filtruje zoznam mien, u iOS? Nič. Reverzné nabíjanie hudba budúcnosti, Android dokáže nabiť airpods, ale samotný iPhone nie, super ekosystém. Nabíjam mobil a nikde žiadna info o tom, za koľko sa nabije, opäť basic funkcia…atď, atď. Nech mi nikto nehovorí, že iPhone je intuitívny, lebo u Androidu sa mnoho vecí robí omnoho jednoduchšie. V androide si veľmi jednoducho viem označiť akýkoľvek obrázok, ihneď na ňom vyznačiť niečo perom a zdieľať. Postup iPhone: najprv uložiť do galérie, ísť do galérie, upraviť, použiť perom, 2x kliknúť na uložiť zmeny a potom až možnosť zdieľať…proste tisíc krokov navyše. Notifikácie ani neviem či nejaké mám, dokiaľ nestiahnem lištu, lebo ten ozrutný výrez pre faceID nedovoľuje zobraziť žiadne ďalšie ikonky. Žiadna história notifikácii, keď ju omylom zmažete, žiadne možné opätovné pripomenutie, rýchle akcie… Widgety nefungujú interaktívne, miesto toho otvárajú aplikáciu priamo, nedá sa v nich skrolovať, nedá sa im zmeniť veľkosť bez toho, aby som ich prv musel z obrazovky odobrať a pridať nanovo inú veľkosť z výberu widgetov. O multitaskingu a možnosti rozdelenia obrazovky či plávajúcich okien snáď ani nemusím písať. NIKDY, nikdy, nikdy by som si nekúpil iPhone, tak neskutočne uzavretý a obmedzený systém. Samozrejme chápem, že existujú ľudia, kt. to stačí a používajú mobil tak ako im to výrobca nadiktuje.

3 Likes

Ohledně aktualizací/nových verzí Androidu, alespoň dle mého názoru, pokud nejde o nějaké opravy zásadnějších chyb, tak se z toho spíše stala už taková fetiš. Vidím to tak, že jsou pryč doby, kdy každá nová verze přinášela něco zásadního, už totiž není moc co vymýšlet a když se něco najde, tak se to dá splašit formou apky, kde je to limitující v podstatě jen pokud uživatel vlastní nějakou dost starou verzi Androidu, kterou konkrétní apka nepodporuje (tuším, že teď se chystá “vymýcení” Androidu 8 nebo už možná začalo, netuším). Takže já osobně nové verze Androidu nepotřebuji.
PS: Ještě nedávno jsem měl S7 (kupováno začátkem 2017; maximální spokojenost, prodal jsem jen proto, že jsem měl obavu, aby mi náhodou 6 let starý tel. najednou nechcípl, člověk nikdy neví ani u top modelů), teď mám Redmi Note 12 Pro 5G a opět maximální spokojenost, nevím, co bych od telefonu ještě měl chtít víc.