Extra levná koloběžka Xiaomi Electric Scooter 4 Lite (2nd Gen) míří do Česka! Mrkněte na parametry

Originál článek publikovaný na: Extra levná koloběžka Xiaomi Scooter 4 Lite (2nd Gen) míří do Česka!

Koloběžka Xiaomi Electric Scooter 4 Lite (2nd Gen) míří do Česka Je vhodná na krátké popojíždění ve městě a nestojí ani 7 tisíc Nabízí špičkový výkon až 400 W a lze ji propojit s telefonem Xiaomi uvádí na trh druhou generaci populární elektrokoloběžky Electric Scooter 4 Lite, která přináší mírná vylepšení oproti svému předchůdci v…

Taková koloběžka se hodí buď pro město nebo pro mobilitu v kombinaci s vlakem nebo pro malou mobilitu okolo bydliště nebo pro krátké cesty do práce nebo pro krátké projížďky okolo zaparkovaného auta.

Článek je ale celkem o ničem.
Zájemce bude především zajímat, a v článku postrádám:

  • váha koloběžky,
  • zda jsou kola bezdušová,
  • zda a jaké má odpružení,
  • kapacita baterie, nestačí údaj Ah, ale je potřeba znát napětí systému,
  • případně brzdy

Těžko to ale zjistit, a autor si zjevně práci nedal. Hmotnost je nejspíš 15.4. O kolech se jen domnívám, že budou s duší (což bych osobně nevolil), v kombinaci s chybějícím nebo základním odpružením.
Přesně pod tímto názvem, včetně 2nd gen, ji prodává Alza. Kapacitu uvádí 5.2 Ah (!?), opět bez údaje o napětí, dojezd 25.

Používám Kukirin S1 Pro (základní odpružení, bezdušové, 36V-8Ah, 14 kg) za 5800 až 4900 Kč. Uváděný dojezd 35 km, skutečný při 80 kg v mírně kopcovitém terénu 20 km. Pokud budu předpokládat stejné napětí a 5.2 Ah podle Alzy, bude dojezd 13 km, poměr uváděného a skutečného dojezdu 2:1 pak zcela odpovídá dnešní lživé reklamní realitě. Pokud to tak je, je předražená, stejně jako jiné Xiaomi.
Pokud je kapacita 10.4 (a napětí by bylo 36), pak by reálně dojezd byl 25 km, a o nákupu by se dalo uvažovat.

Servis možná má Xiaomi lepší (?) Osobně bych zůstal u Kukirina (vhodný tak do 90 kg a max! 185 cm), protože když výměna motoru nebo kontroléru stojí 4000, je koloběžka za 5000 už spotřebákem a servis se přestává vyplácet řešit (pokud přežije záruční dobu).

Ještě je mi divný údaj o výkonu motoru. Malé koloběžky mívají standardně 350 W motor, při 80 kg zvládnou tak 12% stoupání.
Zde autor píše 400 W, jinde ale čtu, že “300 W motor poskytuje špičkový výkon až 390 W”. Pokud je pravda to druhé, je potřeba počítat s tím, že ve skutečnosti není silnější, ale slabší, než levnější konkurence (Aovo, Kukirin, …)

1 Like

Díky za feedback, některé informace nebyly v době známé (např. váhu jsem nebyl schopen nikde dohledat) a výkon je opravdu 300 W a 390 W ve špičce, Xiaomi má na svém webu uváděný jen jmenovitý výkon, který je 400 W.

Díky za reakci. Zajímalo by mě, jestli opravdu 10.4 Ah (a Alza má chybu na webu) nebo 5.2. A napětí té baterky. Ale kde to zjistit?
Ty údaje o koloběžkách jsou vůbec legrace. U toho Kukirina S1 Pro třeba běžně uvádějí váhu 17 kg. Zvažíte ji, a má 14. Čili se dokonce chybnými údaji poškozují. Zjevně si s tím moc hlavu nelámou. Což moc nechápu, když už něčeho udělám na prodej po Evropě tisíce nebo desetitisíce kusů, tak bych k tomu udělal i papír nebo stránku, kde nechybí informace.