Android 15 významně ztíží život zlodějům! Víme jak učiní krádež telefonu neatraktivní

Originál článek publikovaný na: Android 15 významně ztíží život zlodějům! Víme jak učiní krádež telefonu neatraktivní

Krádež telefonu je nepříjemná věc a nelze jí nikdy úplně zabránit Google ale implementoval ochranu, která komplikuje prodej ukradených telefonů V Androidu 15 došlo k významnému vylepšení této ochrany Jedním z častých důvodů pro koupi nového telefonu je bohužel krádež toho starého. Zatímco žádný software nemůže zabránit tomu, aby vám někdo mobil vytrhnul z ruky…

1 Like

Vážně jsem netušil, že se ještě telefony kradou. Valím ho úplně všude a zatím mi žádný neukradli Asi mám kliku, nebo žiju na jiný planetě:)

Jak mohu zablokovat telefon na dálku, když může kdokoliv na telefonu vypnout WiFi, data l, GPS. Aniž by telefon odemknul.

U mého telefonnu jsem vždy pořádán o PIN, když cokoliv z toho zkusím. Jak moc jsi si jistý, že to opravdu jde?

1 Like

Víš vůbec, jak to celé funguje?:smiley:

Používám odjakživa pixel telefony a tam lze jednoduše stáhnout notofikacni lištu a dle libosti dát telefon například do režimu letadlo. I v případě uzamčeného telefonu. Zajímalo by mne z jakého důvodu to tak je. Asi abych svůj odcizený telefon nemohl najít a nemohl jej ani smazat na dálku.

Mam PIN i biometriku, listu sice stahnu, ale muzu zapnout a vypnout pouze NFC a Bluetooth. Vypnuti dat, wifi nebo rezim letadla ne, ani nic jineho. Mam Motorola G84 ale ani na jinych tlf to nejde, zkouseno az od A12 do A14.

1 Like

Tak to je asi čas změnit značku telefonu, protože Pixel to fakt umožňuje - což mě překvapilo. Samsung se zeptá na PIN. A nebo nemít přepínač na režim letadlo v hlavní nabídce.