Staré aplikace mají smůlu? Androidu 15 nechutná Nougat, ale my známe tajný trik

Originál článek publikovaný na: Androidu 15 nevoní staré aplikace, ale my známe tajný trik

Google hlídá nejen aplikace v Google Play, ale i ty, které instalujete sami Android 14 zavedl omezení pro staré aplikace určené pro Android 6 Android 15 posouvá laťku ještě výše Android obecně nemá nejlepší pověst, pokud se bavíme o zabezpečení. Není to úplně fér, protože Android jako takový je zabezpečený dobře, ale dává uživatelům mnohem…

Pravda, že pár opravdu starých aplikací (některé už od KitKatu) si kopíruji přímo z mobilu na mobil, neboť ty aplikace už vůbec nejsou v Obchod Play ani pro starší systémy. Je to např. Správce souborů od Asusu a pak pár spíše zajímavostí jako jedny skvělé binární hodiny, aplikace na doplnění čísel v sudoku a kalkulačka, která dokáže vypsat celou číselnou řadu výsledku faktoriálu až do jednoho milionu míst. :-))

Já mám aplikaci, která zaznamenává hovory a SMS do kalendáře a pak jednu hru a ukazatel rychlosti sítě. Všechno zmizelo z Play a teď už to ani nejde normálně instalovat. Obávám se, že dřív nebo později minimálně kvůli té gamesce budu muset nechat nějaké staré zařízení neaktualizované nebo rootnuté. Občas je to vyšší zabezpečení trochu k zlosti…

Já už po přechodu na A14 nenaistaluju apku od Panasonicu, která umožnila posílat do TV fotky a videa, Google zrcadlení obrazu zrušil, tak už jenom Samsung se svým Smart View je pro mě použitelný.

Tady ten postup z článku může a nemusí pomoct. Jedna věc je aplikaci do mobilu dostat, druhá věc je, aby fungovala. Věci kolem zrcadlení obrazu jsou docela nízkoúrovňové a systém to může bojkotovat. Já to řeším redukcí USB-C na HDMI.

1 Like

Super postup, pomohlo, ale pouze s něčím. Mam S24
Nemáte nápad aplikace pro jedno staré NVR zařízení (i i nějaké další) vyhodí chybu
INSTALL_FAILED_NO_MATCHING_ABIS: Failed to extract native librairies, res=-113
¨
Dá se něco chybějícího doinstalovat, nebo to nepůjde.
Dík.

Obávám se, že tohle už je nějaká skutečná nekompatibilita a bez rootu to nepůjde a možná ani s ním :frowning:

Existuje i řešení na které nepotřebujete počítač a ADB, ale vše uděláte z mobilu. Potřebujete k tomu nainstalované a nakonfigurované 2 Android aplikace.

Shizuku:

Install with options:

Obě open-source.

1 Like

@FrameXX určitě super věc, akorát se mně zdá, že dost složité na rozběhání pro běžné lidi. Navíc to, o čem je článek, člověk potřebuje jednou.
Ale díky za tip, pokročilejší čtenáři si to určitě nějak přeberou. Já se na to taky mrknu.