Aka Thermomix z Lidlu. Robot na vaření za pár korun

Originál článek publikovaný na: Konkurent Thermomixu z Lidlu je výrazně levnější

Kuchyňský robot z Lidlu může konkurovat prémiovému robotu Thermomix Je výrazně levnější Disponuje pokročilými smart funkcemi Možná že znáte prémiového robota na vaření Thermomix TM6. Jde o špičkového kuchyňského robota, kterého si můžete zakoupit přibližně za 36 000 Kč. Na e-shopu Lidlu či Kauflandu najdete velmi podobný model. Jeho cena je však výrazně nižší, ušetříte…

A jedeme znova propagaci od Lidlu, dlouho se držela laťka výše, asi bylo třeba ji znova snížit.

1 Like

Problém nastane, když se na něm něco pokazí. Zatímco od vorwerku budou díly dostupné i za 10 let, na tohle z lidlu nic neseženu zs rok.

1 Like

Přesně tak, lepší kvalita než kopie. Když už kupuju cokoliv co je dražší, nikdy nekoupím napodobeninu. Chci originál, možnost servisu apod.

A dokázal bys vysvětlit, proč informování o chytrých produktech, které mají napojením na chytrý telefon, vnímáš jako propagaci a snížení kvality obsahu?

@Dracenka @Vojta_Havelka
S tím servisem dobrý point a přiznám se že vůbec netuším, zdali Silvercrest drží nějaké náhradní díly dlouhodoběji skladem. Ale ideální zeptat se přímo Lidlu. Udělám to :). Nebo máte s tím někdo už zkušenosti?

Dobrý den, ja bych dodala par informaci. Krásně jste popsal jak Thermomix, tak podobného robota z Lidlu. Jen se trochu rozcházíte v parametrech, 1500 spotreba nikdy nemůže byt, protože výkon nožů a vaření nejde nikdy spolu, tak buď je to 1000, nebo 500. Smoothie a pyré to také dělá i když uvádíte že ne. Thermomix napriklad i karamelizuje. Je ake fajn, že Lidl si vybral zrovna jako konkurenci Thermomix. Výhoda je, ze každý zakaznik u Thermomixu ma sveho obchodního poradce, který se o něj postará a vse si muze zakaznik vyzkoušet a ochutnat. To bohužel Lidl nenabízí. Vývoj je Thermomixu 50 let je na trhu a to take mluví o svém. Přejme zákazníkům, at jsou hlavně spokojeni, když si vyberou co si vyberou. Já mám své zkušenosti z tímto robotem z Lidlu a na Thermomix nedám dopustit.

Díky za feedback Pavli. Osobně slyším na Thermomix taky jen samou chválu, ale věřím že i výraznější obdoba z Lidlu si najde své kupce. S těmi parametry u výkonu 1500 W to trochu nechápu, ale je to nejspíše dáno tím, že produkt dobře neznám. Mohla by to prosím polopatěji vysvětlit?

Na můj dotaz odpověděl Ondra Motlík z Lidlu velmi rychle.

Záruka je 3 roky. Některé náhradní díly lze koupit v servisním e-shopu. Nejžádanější příslušenství je pak (většinou) dostupné i na lidl-shopu

MC Smart je poslední dva roky na jiných trzích obrovská pecka, protože i Thermomix je tam známější. V tomto smyslu se nebojím, že by se jednalo o nějakou rychlokvašku, která zase brzy zmizí.

Jsem rád, že se článek líbil a děkuji za korekci některých informací. Tvorbu pyré a smoothie jsem si dodatečně ověřil a opravil v článku. Pokud ale vím, tak k tomu nemá Thermomix samostatný režim, proto jsem je nepřidal do tabulky. Tam přibyla pouze karamelizace. Ohledně parametrů však musím nesouhlasit. Porovnávám příkon, který se u kuchyňských robotů udává více než výkon. Příkon bývá téměř vždy uveden jak pro práci nožů, tak vaření. V návodu Thermomixu je však z hlediska nožů uvedený pouze výkon 500 W. Maximální příkon robota je ale 1 500 W, a z této informace také vycházím. Motor s příkonem 500 W by určitě nemohl mít výkon 500 W. A i kvůli maximálním otáčkám bych se určitě přikláněl spíše k těm 1 500 W. V článku jsem nyní upřesnil, jak to myslím.

1 Like