Vyskočila na vás chyba 0x80070643 ve Windows 10/11? Poradíme, jak se ji zbavit!

Originál článek publikovaný na: Vyskočila na vás chyba 0x80070643 ve Windows? Poradíme, jak se ji zbavit!

Microsoft odhalil zranitelnost, která umožňovala prolomit šifrování Bitlocker Aktualizace KB5034441, která problém opravuje, ale končí často chybou 0x80070643 Je to způsobeno nedostatkem místa v oblasti pro obnovení Microsoft vydal v lednu 2024 aktualizaci označenou KB5034441. Jedná se o opravu chyby, která umožňuje útočníkům obejít šifrování Bitlocker, je to tedy závažný problém, který je třeba opravit.…

Opravdu je to návod i pro méně technicky zdatné? :-))

Stačí ty příkazy krok za krokem opisovat, jediné, co je třeba si pohlídat, je číslo systémového disku a oddílu. A málokdo je takový cvok jako já, že má v počítači tolik disků. A je tam i odkaz na skript.
Další věcí je, že pro úplně technicky nezdatné to asi být ani nemůže, prostě to MS pohnojil a dát to do pořádku bohužel chce aspoň nějaké znalosti.

Návody jsou samo zkopírovány (ze zdrojů) pečlivě :wink: … ale jde to uživatelsky i mnohem snadněji (bez těch šílených kopírování příkazů do řádku). Nějaký sw (třeba MiniToolPartitonWizardFree či podobné). V prvním kroku jsem zmenšil C disk o 500MB, ve druhém zvětšil tu recovery partition o získaný prostor - pak tlačítko “Aplly” … restart, samo se to přeskládalo a následně aktualizace (která do té doby hlásila zmíněnou chybu) proběhla bez problémů, vyzkoušeno na 3 PC. Ale samozřejmě bez záruky - každý jak se na to cítí :innocent:

1 Like

Mně se to naštěstí vyhnulo, ale asi bych víc věřil těm příkazům, než neznámému softu. Dřív (tak 20 let zpátky) jsem podobné věci také používal, dneska mně stačí jednou vytvořit partition a dál to nechat žít vlastním životem