Vaše Google TV bude konečně rychlejší. Světem se šíří podstatný update

Originál článek publikovaný na: Google TV bude konečně rychlejší. Přichází obří aktualizace!

Google TV je nejotevřenější operační systém pro televizory Má ale zásadní nevýhodu – oproti ostatním OS je náročnější na hardware Proto nyní Google zapracoval na optimalizaci a přidal pár nových sekcí Operační systém Google TV (dříve Android TV) je ve světě velmi populární, což má svůj logický důvod – nabízí totiž otevřenost, kterou se konkurenční…

1 Like

Máte to nějak popletené, Google TV není označován jako nástupce Android TV.
Oba systémy dále fungují vedle sebe, a spousta zařízení je dodávána stále i s Android TV.

Google TV je bohužel jen osekaný “bratranec” plnohodnotného Android TV, jeho vznik přičítám především právě snaze dostat toto prostředí i na přístroje se slabým hardware. Např. na levné OEM televize a nové Chromecasty s Google TV. Byť máme Google TV i na nové špičkové OLED Sony TV.

Máme v domě několik televizí jak s Android TV, tak i Google TV. Také i konzoli nVidia Shield TV Pro, a je jednoznačné, že Android TV je výrazně lepší platforma.

Trochu jsi mě zmátl :). Taky jsem měl za to že Google TV je nástupce pro Android TV. Lehce jsem zalovil na Google a Alza to má pěkně popsané a taky tvrdí, že:

Pokud to zjednodušíme, Google TV je nový operační systém pro chytré televize, který nahrazuje starší systém Android TV.

Tak to vypadá že se @Carny10 neplete :slight_smile:
Oba systémy sice zatím existují vedle sebe, ale v budoucnu by měl být jeden nahrazen druhým.

Hmm, tak jsem pátral dále a zdá se, že je to ještě trochu jinak :). Podle oficiálních stránek to vypadá, že Google TV je nástavba pro Android TV OS :smiley:. Cituji z https://tv.google/ A vlastně to dává smyls.

Jaký je rozdíl mezi Android TV a Google TV?

Google TV je nové, přizpůsobené prostředí, které je integrováno do chytrých televizorů a streamovacích zařízení od předních značek. Google TV je poháněn základním operačním systémem s názvem Android TV OS. Některé chytré televize a streamovací zařízení využívají operační systém Android TV, ale nemají rozhraní Google TV. Tato zařízení se označují jako zařízení Android TV.

Trvám na to (přes ty různé novinářské žvásty), že Google TV je levoboček plnohodnotného velkého Android TV, který je v mnoha ohledech oproti velkému systému dost osekán a zjednodušen. Evidentně proto, aby byl použitelný i v TV a media playerech se slabými CPU.

Mám oba systémy, a Google TV není žádná “nadstavba” nad Android TV. To je hloupost. Nic nového nepřináší, naopak má omezené funkce i zobrazení.

Dával jsem ti přece ale i odkaz na oficiální Google web, tam asi “novinářské žvásty” nebudou. Nebo že by byla chyba v překladu? Tak tedy ještě jednou a v anglickém originálu.

What is the difference between Android TV and Google TV?
Google TV is the new, personalized experience that comes built-in to smart TVs and streaming devices from top brands. Google TV is powered by an underlying operating system called Android TV OS. Some smart TVs and streaming devices are powered by Android TV OS but do not have the Google TV interface. These devices are referred to as Android TV devices.

Pokud ale máš jiný věrohodný zdroj, který tvrdí opak, sem s ním.

1 Like