Tuhle vychytávku od Xiaomi budou vaši pejsci a kočičky milovat

Originál článek publikovaný na: Chytrý dávkovač krmiva od Xiaomi kočky milují | Svět Androida

Xiaomi vydalo druhou generaci chytrého dávkovače krmiva s objemem 5 litrů Přístroj má záložní napájení, LED displej a infračervené senzory Očekávaná cena Xiaomi Smart Pet Food Feeder 2 je kolem 2500 Kč Xiaomi vydalo druhou generaci oblíbeného chytrého dávkovače krmiva Xiaomi Smart Pet Food Feeder 2 (XMWSQ02). Předchozí generace se prodávala i v Česku, takže…

Máme první verzi a je to to nejlepší od Xiaomi, co máme. Kočka nás už ráno od 4 nebudí hlady, granule se jí sypou průběžně po celý den a jak je slyší, sprintuje k dávkovači. Než se dosypou, už je u něj. A občas u něj postává, zda ji něco nedáme, a už jsem ji i viděl, jak to zkouší tlapkou směrem k tlačítku…

1 Like

Měli jsme problém, že se nám kočka přejídala. Přece jenom sušená potrava je většinou kaloricky vydatnější i v menším obejmu a tak kočka stačí sníst více kalorií, než se dostaví pocit sytosti. Tohle by mohlo být dobré řešení.

Škoda že něco takového není i na maso, ale tam bys se asi muselo řešit chlazení a čištění :).

To taky byl jeden z důvodů k pořízení. Původně jsme kočce dávali plnou misku granulí a celou kapsičku, ale ta to pak vždy vyvrhla ven. Až nás veterinářka poučila o dodržování denní dávky… Teď kočka dostává asi 5x denně pár gramů granulí a půlku kapsičky, dávkovač ji odsype asi 12 ks granulí. Lze nastavit počet dávek na daný čas - doporučuji odsypat třeba 20 dávek, zvážit, zprůměrovat váhu 1 dávky a podle návodu ke krmivu vypočítat, kolik dávek denně má kočka dostat.
Snažíme se jí kupovat kvalitní a vydatné, ale možná by potřebovala méně vydatné, zato ve velkém množství🙂 Nějaký tip?

Na kapsičky existují dávkovače, třeba na dvě porce. V daný čas se odklopí víko. Jenže kapsičky se nemusí chladit, to pak nevadí.