Škola zakázala smartphony, žáci dostanou hloupou Nokii 3210

Originál článek publikovaný na: Zpátky do minulosti: Prestižní škola nutí žáky do používání tlačítkových telefonů

Prestižní britská škola zakázala smartphony Studenti místo nich dostanou tlačítkové Nokie Šrouby utahují i jinde Relativně nedávno rezonovala českým mediálním prostorem zpráva, že město Vsetín zakázalo žákům základních škol mobilní telefony. Svým způsobem ještě kurióznější nařízení vydala prestižní britská chlapecká internátní škola Eton College, která zakázala smartphony a povolila pouze používání tlačítkových telefonů Nokia. Novinka…

Přemýšlím, zda v ČR vůbec existuje škola, která telefony povoluje. To je přece samozřejmost, že ve škole žáci nemohou být na mobilu (vyjma školních úkolů určených na mobil). Úplně to stejné jako žádný zaměstnanec si během pracovní doby nemůže hrát na mobilu hry či sjíždět videa nebo sociální sítě.

Tak já byl ve všech zaměstnáních, kde jsem pracoval, na mobilu v podstatě nonstop.
Ani mi žádný zaměstnavatel nikdy nezakazoval mobil používat. Hlavní bylo, zda jsem měl hotovou svou práci.

Záleží, kde jste pracoval. Ale kde je zaměstnanec placen od hodiny, tak skutečně není pro zaměstnavatele žádoucí, aby se pracovník “nudil na mobilu”.

Jinak myšlenka je jasná: Pokud se má člověk na něco soustředit (např. žák na výklad učitele, řidič na řízení auta), tak by prostě neměl koukat do mobilu. Zvláštní, že se kolem toho vedou diskuse.

Vzhledem k tomu, jak se v USA porad brani omezovani zbrani, mi prijde usmevne, jak rychle jim jde zakazovani mobilu. Ale jak jde o zbrane, tak se zacne mluvit o ustave a svobode.

1 Like