Šílené! Chystaný Snapdragon má větší výkon než Apple M2

Originál článek publikovaný na: Šílené! Chystaný Snapdragon má větší výkon než Apple M2

Snapdragon 8 Gen 4 je několik měsíců vzdálený, přesto máme první benchmarky Ty ukazují brutální výkon, čip překonává M2 od Applu V AnTuTu dosáhl na skóre přesahující 3 miliony Dnešní vlajkové mobilní čipsety mají obrovský výkon, který většina z nás ani nedokáže plnohodnotně využít. Paradoxně jej nejvíce využíváme v momentech, kdy si to ani nemusíme…

Notebook na pohon vloženým mobilem už před lety navrhla startupová firma Andromium (říkala tomu Superbook). Nic z toho nebylo, notebook s androidem moc lidí nechtělo. Stejně dopadl project Linda od Razeru, dokonce předvedený na CES 2018, k výrobě nedošlo.

Asus ale dávno předtím vyráběl a prodával PadFone, což bylo tělo tabletu, do kterého se vkládal mobil jako touchpad a pohon. Šla k tomu i připojit klávesnice. Dělalo se to asi tři roky a vystřídalo se několik modelů.

1 Like

To řešení od Asusu mi přišlo nejschopnější. Vlastně skoro až geniální. Ale bohužel Asus je pro mě firma, která v mobilním světě nedokáže věci prosadit ke zdárnému konci, ani když má povedený HW :smiling_face_with_tear:.

Proč by se něco někam vkládalo. Přišel by člověk domů, a monitor s klávesnicí a myší by se spároval a už by člověk mohl pracovat tam, nebo stále na mobilu. Mobil by neměl problém zobrazit prostředí pro mobil i pro PC zároveň v případě potřeby.

Windowsy nahrazeny Androidem? Spíš fantasy než sci-fi. :slight_smile:

A preco? Ved existuju Chromebooky a niesu az take zle ako si niektori ludia myslia