Samsung rozšiřuje podporu nejen evropských jazyků pro Galaxy AI. Jak je na tom čeština?

Originál článek publikovaný na: Galaxy AI oznamuje nové jazyky. Co čeština? | Svět Androida

Samsung začátkem roku spolu s řadou S24 představil zajímavé funkce umělé inteligence Čeština nebyla oficiálně podporovaná, ale Samsung slíbil, že ji dodá během roku V aktuálním seznamu jazyků, čekajících letos na rozšíření, čeština chybí Samsung oznámil, že do Galaxy AI budou přidány další jazyky. Kromě 13 už nyní podporovaných přibude už na jaře 2024 arabština,…

Celosvětová portugalština není. Je pouze brazilská portugalština, kterou se mluví jen v Brazílii (tou mluví cca 220 mil. lidí) a evropská portugalština (tou mluví cca 70 mil. lidí), kterou se mluví mimo Brazílii. To je celé. A rozdíly jsou opravdu malé. Asi jako mezi britskou a americkou angličtinou.

ok, ten obrat asi nebyl nejlepší. Jde ale o to, jak moc tomu bude rozumět AI, když rozlišují US/britskou angličtinu apod.

K tomu mě napadá, jak moc bude AI rozumět hovorové češtině. Zda třeba pochopí, když místo okno řeknu vokno, atp.

To můžeš zkusit při diktování GBoard klávesnici :slight_smile: Zkusil jsem hantec a pochopil jen “šalina” :smiley:

Do článku byla doplněna reakce na oficiálním fóru Samsungu.

Nemyslím přímo dialekty nebo slang (to jde do AI nahrát), ale nespisovnou hovorovou mluvu, kterou sice AI uslyší, ale zda ji i pochopí.

To je prostě ten marketing​:see_no_evil::person_shrugging: Slibem nezarmoutíš a než dorazí čeština, budeme u S35 Ultra​:rofl: Neříkám, že S24ka je špatná, ale o proti 23ce to až takové hurá není a výměna za 24ku byla asi zbytečně splašené rozhodnutí, asi stejné, jako výměna watch 5 za watch 6 clasic​:see_no_evil: Samsumg chrlí jednu novinku za druhou, ale jediný pocit a to né zrovna dobrý má moje peněženka​:rofl: Každopádně je to pro mě nový impuls být ostražitější a zdrženlivější, když Samsung představí svou novinku. Již 12 let kupuji vždy v předobjednávkách jejich Sko i hodinky pro mě i manželku, ale po tomto zkamání zvažuju přejít k jiné značce​:see_no_evil:

@Ifen jo jo, S23 jsem také vyměnil za S24, hlavně kvůli displeji. Jako ty odlesky se povedly, ale jinak je to jedno. U hodinek jsem odolal, GW5 Pro doteď slouží dobře a vydrží ve sv třídě nejdýl

Ja mam jeste v zive pameti, jak se samsung na jejich ceskem fb chvastal s tim, ze cestina dorazi do galaxy ai v pulce roku. Je fakt, ze nikdo nerekl ktereho :wink: