Samsung Galaxy S24 má super funkci. V Česku ale nefunguje!

Originál článek publikovaný na: Samsung Galaxy S24 má super funkci. V Česku ale nefunguje!

Tento týden obdrželi první zákazníci objednané telefony řady Samsung Galaxy S24 Všechny tři telefony se mohou těšit na skvělou podporu, celých 7 let aktualizací je super Bohužel existují funkce, které v České republice prozatím nemůžeme využít, jednu ukážeme Samsung Galaxy S24 má velkou šanci stát se jedním z nejlepších kompaktních telefonů současnosti, vlastně jediným vážným…

Jako majitel S24 jsem se nikde nedočetl zda telefon umí dual eSim. Nevíte jestli to je možné ? Z informací na webu výrobce se zdá, že by to měl umět…

Dobrý dotaz. Na oficiálních stránkách Samsungu opravdu píšou " *Typ SIM slotu: SIM 1 + SIM 2 / SIM 1 + eSIM / Dual eSIM", ale další zdroje se nehodují.

Někde píšou “Samsung Galaxy S24 podporují Nano SIM kartu a eSIM. Podporují také funkci dvou SIM karet, ale budete muset použít jednu fyzickou SIM kartu a jednu eSIM” a jinde zase “Samsung Galaxy S24: První telefon Samsung, který nabízí Dual-eSIM”

Přímo z telefonu se nám to zatím zjistit nepodařilo, jelikož nemám dvě eSim k dispozici a telefon tuto informaci, poskytuje hodně všeobecně.

Ještě to prověřujeme na jiných místech a pomocí jiných nástrojů, abychom si byli 100 % jistí a dáme sem info, co jsme zjistili.

Zamyšlení: Když jde o e-SIM, nemůže jich být v telefonu klidně deset? Softwarově to přece nebude problém. Takže je této možnosti bráněno?

Profilů můžeš mít v telefonu samozřejmě více, ale v minulosti jsi mohl mít aktivní poiuze jeden z uložených eSim profilů. Na webu Samsungu je však u S24 uvedeno Dual eSim , což by mohlo znamenat, že si zvolíš dva aktivní profily. Akorát jsem nikde nedohledal, jestli to jde…

Informaci jsme ověřovali přímo u českého zastoupení Samsungu a tohle je jejich oficiální vyjádření “S24 podporuje e-sim+sim (tedy ne dual e-sim)”. Takže se zdá, že na oficiálním Samsung webu měli chybu.

Ale bychom si byli 100% jistí, zkusíme do S24 fyzicky nahrát a používat dvě eSIM zároveň a dáme vám sem vědět.

1 Like

Tak Galaxy S24 Ultra opravdu podporuje dual eSIM, otestovali jsme v redakci Svět Androida. Mám v telefonu dvě eSIMky a můžu je používat zároveň. V telefonu tedy můžete mít až čtyři SIMky - 2 fyzické a 2 eSIM. Ale aktivní mohou být jen dvě zároveň (a je jedno jestli to je fyzická SIM nebo eSIM) :slight_smile:

1 Like

Super, díky za odpověď !

1 Like