Bezpečný režim v akci. Kolik dní zvládl Samsung Galaxy S24?

Originál článek publikovaný na: Bezpečný režim v akci. Kolik dní zvládl Samsung Galaxy S24?

Většina moderních telefonů zvládne při běžném používání na jedno nabití nejvýše dva dny Pokud svůj telefon aktivně nepoužíváte, výdrž na jedno nabízí se o něco prodlouží Dalším účastníkem testování úsporného režimu je Samsung Galaxy S24 Už několikrát jsme psali o výdrži mobilních telefonů v úsporném režimu. Rekordmanem zatím zůstává Xiaomi 13 s procesorem Qualcomm Snapdragon…

Tohle jsou testy ode zdi ke zdi. GSM Arena skončila s testy, do kterých byl zahrnut i režim “v pohotovosti” a SvetAndroida udělá test v módu, ve kterém telefon asi nikdo nepoužívá. Zároveň testy, kdy je 100% času zapnutý displej a spouští se aplikace za aplikací jsou jen stripkem mozaiky. Uvítal bych test, kdy bude telefon na příjmu včetně dat a synchronizace. (Třeba jen 24h a kolik % spotřebuje) To je totiž běžný způsob používání. Pokud bych viděl srovnávačku několika modelů telefonu ve 100% zátěži a zároveň v mnou popsaném scénáři, tak bych si to dokázal cca zprůměrovatm. V nouzovém režimu zkrátka telefon nepoužívám. Maximálně posledních 10% někde v džungli bez zásuvky.

1 Like

Souhlasím, ale současně není úplně jednoduché tyhle věci porovnat skutečně objektivně. Například maximální jas displeje může být u každého telefonu jiný, těm proměnných je tam strašně moc, rovněž práce s aplikacemi na pozadí je u každého výrobce jiná. Vymyslet nějaké objektivní a srovnatelné porovnání je těžké. Nakonec se stejně myslím dostaneme jen k modelům od zdi ke zdi, buď se telefonu nepoužívá vůbec nebo na něm pustím video a počkám kdy se vypne

souhlasím, že vymyslet nějaký univerzální test není jednoduché a možná vlastně ani zajímavé, jinak by se tomu někdo věnoval. :slight_smile: V podstatě váš test je fajn, ale nechat telefon na datech a se synchronizací, by bylo z mého pohledu více vypovídající.

Beru to jako námět, zkusím ho nějak realizovat, ačkoliv zatím úplně konkrétní představu nemám.

Bohužel S24 Ultra i s „obří“ 5000 mAh baterií v opačném testu, kdy displej běží téměř nepřetržitě, aplikace jsou neustále vypínány a zapínány, a po celou dobu je telefon připojen na 5G, vydrží sotva půl dne. Na druhou stranu, stačí připojit na rychlonabíječku a z 0 na 100 je nabitý za jen něco málo přes hodinu.

A přibližný SOT? Ten hodně napoví…