První člověk s čipem v mozku. Muskův Neuralink má za sebou úspěšnou operaci!

Originál článek publikovaný na: Muskův Neuralink úspěšně implantoval čip do lidského mozku!

Společnost Neuralink má za sebou po pěti letech existence první operaci provedenou na člověku Pacient se údajně zotavuje dobře a první výsledky vypadají slibně Čip s názvem „Telephaty“ umožní ovládání klávesnice a myši pomocí myšlenek V technologii a medicíně se odehrál naprosto fenomenální okamžik, když firma Neuralink vyrábějící mozkové čipy oznámila úspěšnou implantaci svého zařízení…

Bojím se toho, ale zároveň tomu velmi fandím. Interface v podobě klávesnice a myši je sice fajn, ale i tak ho z pohledu efektivity povařuji za aktuálně nejslabší místo při spolupráci stroje a člověka. Doslova jak zavázat si tkaničky přes klíčovou dírku :rofl: .

Pokud bychom v budoucnu byli schopni obecně se stroji komunikovat rychlosti myšlenek, bylo by to doslova revoluční a neskutečně by to lidstvo posunulo. Aktuálně si ale nejsem jist, jestli tím pro nás správným směrem, nebo směrem destrukce.

Vnikly by úplně nové příležitosti, ale i nové hrozby, kdy rychle šířící se AI vir by dokázal ve vteřině vyhubit miliardy. Já vím, už trochu apokalyptické uvažování, ale reálné to je.

Vlastně se ničeho nebojím více, jak neurálního interface a přitom bych tak moc rád vyzkoušel :exploding_head:

Jakmile půjde pomocí mozku ovládat stroj na dálku, logicky to půjde i opačně. A mám obavy, že počet lidí, institucí i klidně vlád, které toho budou chtít využít (nebo zneužít) bude čím dál vyšší.