Pozor na nový trik zločinců! Stačí malá nepozornost a připraví vás o WhatsApp účet

Originál článek publikovaný na: Pozor na nový trik zločinců! Stačí malá nepozornost a připraví vás o WhatsApp účet

Počítačoví zločinci považují aktivní účty s historií za cennou komoditu Účet WhatsApp patří mezi nejcennější Přijít o něj můžete kvůli drobné nepozornosti V počítačovém podsvětí je účet s reálnou historií velice cenná komodita. Pokud se takový účet zneužije k oslovení oběti, vypadá mnohem důvěryhodněji, než právě založený účet s minimem přátel. Stejně tak pokud vám…

1 Like

U W by mi to ani nevadilo. U Telegramu ano. Tam mam nastavené i heslo.

Pokud mě jakýkoliv známý žádá o něco nestandardního nebo podezřelého, ihned mu zavolám a situaci ověřím přímým hovorem. Takto to vlastně dělám už 20 let a nikdy jsem tak na nic nenaletěl.

WhatsApp nemám od doby co ho spolkl FCB a po uvedení milionů telef. čísel , jméno , adresa, atd z celého světa , které pak rozprodával dál …I v ČR jich bylo okolo 1 milionu 600 tisíc , seřazené od předvolby 601.Celý soubor má 137 MB . I naši známí se nechali napálit , ač jsme je varovali .

Tohle už dávno neřeším. I Google zná Vaše jméno, číslo, adresu a aktuální polohu, přestože ji máte třeba vypnutou. Nejlepší ochranou tedy je vůbec nepoužívat mobil. :slight_smile:

O účet jsem nikdy nepřišla, ale ted mám strach, abych nepřišla o Telegram . :frowning_face: Používáme ho již 8 let .