Platíte na WC peněženkou Google? Vyrazte dřív, abyste to s poslední novinkou stihli

Originál článek publikovaný na: Bude Peněženka Google chtít odemčený mobil? | Svět Androida

Pro placení na Androidu používáte pravděpodobně aplikaci Peněženka Google Pro drobné platby není třeba odemykat telefon Google pravděpodobně zpřísní pravidla Pokud chcete dnes platit mobilem, s největší pravděpodobností to je pomocí aplikace Peněženka Google. Aby nešlo zneužít nalezený nebo odcizený mobil a vysát někomu účet, je pro platby nad 500 Kč potřeba mobil odemknout. Pro…

Mobilem neplatím, ale zadat nějaké gesto či pin nebo přiložit prst na otisk, je otázkou půlvteřiny, takže problém před WC myslím opravdu nenastane. :slight_smile:

Bohužel tohle už mě na mobilu postihlo. Dříve jsem kupoval rychle kafe v matu a teď musím dávat otisk. Tohle mě štve, protože by měla být možnost volby. Pokud mi někdo vezme plastovou kartu, tak do 500 může několikrát zaplatit, takže stejný riziko bych podstoupil logicky i u telefonu.

1 Like

U mě, jak jsem už myslím zmínil, situaci komplikují hodinky. Ty drží telefon odemčený, ale Peněžence to nestačí a chce odemčení PINem nebo otiskem. Takže většinou to dopadne tak, že přiložím mobil k terminálu, Peněženka odmítne zaplatit bez odemčení, mezitím terminál začne šílet a celé se to o půl minuty zdrží. A to v případě dobře nastaveného terminálu; u starých se také může stát, že je třeba celou transakci stornovat a začít znovu.

A co nyní platby hodinka s WearOS, to bude chtít pin na každou platbu, to by byl fatální gamechanger, protože právě to pohodlí zadání kódu jednou za 24 hodin a pak se nestarat, bylo to kouzlo placení hodinkama.

To bohužel netuším. Sám to ani nepoužívám, pro mě je to gesto nepohodlné a moje hodinky navíc mají příliš velkou míru neúspěšnosti.

Taky pozoruji, že automat na kafe najednou vyžaduje plné odemčení mobilu. Dřív stačilo jen rozsvítit tlačítkem displej. Myslel jsem, že jen automat blbne, ale po tomhle článku je asi jasný, v čem jen problém. :thinking:
Hodinkami (Samsung Galaxy watch 5) mi platit jde bez nutnosti pokaždé zadávat PIN.

1 Like

článek aktualizován o nový vývoj

Myslím, že to nesouvisí se změnou zabezpečení a dál už tam nic pro nás zásadního nepřibude. V iOS je jízdenková karta odjakživa odděleně a tohle je úprava v rámci přibližování se android x iOS, kterého jsme v posledních letech svědky.

Po mě to chce placení potvrdit při každé platbě, občas na mě u kasy koukají, že neumím zaplatit mobilem a v nejčastěji mnou navštěvovaném obchodě mi musí zadat platbu znovu

@avenged_avenged díky za reakci. Jo a k tomu myslím u mého telefonu po několika generacích přesunuli cívku NFC, takže když se to potká, vypadám jako… no jako “někdo, kdo neumí platit mobilem”