Otravná nebo vítaná novinka? Mobily s Androidem možná dostanou hlavní panel

Originál článek publikovaný na: Mobily s Androidem dostanou hlavní panel. K čemu poslouží?

Na mobily s Androidem se zřejmě chystá hlavní panel Google ho zavedl už na Androidu 12L určenému pro tablety a ohebné telefony Jeho zobrazování bude možné upravit Hlavní panel neodmyslitelně patří k počítačům, ale na mobilu si ho obvykle nedovedeme moc dobře představit. Myšlenky z říše fantazie se ale možná už brzy stane realitou, protože…

Tak to zbohem androide :wave:

Jsem naprosto v klidu, jelikož v pohodě bude možnost tuhle volovinu skrýt.

2 Likes

Nebo deaktivovat jako většinu nesmyslů od googlu

1 Like

Inspirace u výrobců telefonů a jejich úprav? Uvidíme co to bude … Zatím to vypadá tak nějak všelijak.

Zdravím, neviděl bych to tak tragicky. Pokud jsem pochopil, tak to bude u zařízení s větší obrazovkou.
Toto samsung má již léta, v mobilu po připojení k externí obrazovce (jedno jestli bezdratově, nebo přes převodník USB-C HDMI) lze aktivovat samsung DEX - desktopové prostředí a světe div se, je tam taskbar a dokonce “nabídka start” (lehce po vzoru windows 8.0). V tabletu lze toto zapnout i bez externího monitoru.
Dokonce tam funguje i přichycení okna na polovinu obrazovky jako u windows.
Pokud jsem na cestách, mohu zapojit mobil k jakékoliv obrazovce a svoji kancelářskou práci zpracovat bez nutnosti tahat sebou notebook.

Díky samsung DEX pro mě nemá smysl kupovat jiné zařízení než Samsung.

U androidu je to volitelná funkce a lze vypnout. V důsledku co je pro jednoho chyba a špatná věc, pro druhého může být přínos.

1 Like

To souhlasím :+1: budu doufat že to půjde minimálně vypnout