O2 vám nadělí mobil za korunu, ale moc dlouho neváhejte. Kde je háček?

Originál článek publikovaný na: O2 vám nadělí mobil za korunu, ale moc dlouho neváhejte. Kde je háček?

Operátor O2 znovu nabízí chytrý telefon za pouhou jednu korunu Dostanete jej jako bonus při koupi smartphonu Honor Magic6 Lite Ten spadá do střední třídy, stojí necelých 8 tisíc Kč Operátor O2 vrací oblíbenou akci, v rámci níž rozdává chytrý telefon nižší třídy za pouhou jednu korunu. Pochopitelně to má ale háček, smartphone Honor X7a…

Další zloděja od o2 kup mobil za 30k a druhý dostaneš za korunu na tohle snad nemůže nikdo přistoupit

Proč na to nikdo nemůže přistoupit?

Jednoduše, člověk musí mít drahý tarif a koupit předražený telefon aby druhý dostal za korunu

8 000 za Magic6 Lite se mi nezdá tak přehnaná částka :thinking: A pokud mi něco neuniklo, což by mě samozřejmě mrzelo, tarif k jeho koupi nepotřebuji

Každý to máme jinak za tu cenu mám 2 telefony kdybych se snažil tak i 3

A mohl by se prosím trochu ponasnažit a ukázat jak za takovou cenu koupíš ve stejné kvalitě 3 telefony? Hodně by mě to zajímalo :slight_smile:

1 Like

Pokud si z telefonu zavolám a pošlu sms což posílám 100x více než nějaké zprávy přes kecálky a 3x 4x se podívám na počasí, focení ani nemluvím fotky jsou na nic maximálně ukázat nebo někomu poslat a smazat jsou nepoužitelný.
Navigaci zvládne i mobil za 3k pokud někam jedu a neznám to

Asi nerozumím řeči tvého kmene. Mohl bys ale doporučit ty mobily o kterých tady mluvíš?

Tohle je dostačující

To ale přece ani zdaleka nejsou srovnatelné telefony. To je jako kdybys Honor Magic 6 srovnával s telefonem za necelých 300 korun Telefon FYSIC FM-7571 SOS SMS SVÍTILNA RADIO HODINY za 242 Kč - Allegro Těch si za 6 tis. koupíš více jak 20 :crazy_face:

Požádal jsem ChatGPT 4o aby je stručně porovnal

Xiaomi Redmi 13C vs. Honor Magic6 Lite

Design a konstrukce:

  • Honor Magic6 Lite je o něco lehčí (185g) a tenčí (8mm) než Xiaomi Redmi 13C, který váží 192g a má tloušťku 8.1mm​ (SmartGSM)​​ (GSM Versus)​.
  • Oba telefony mají plastový zadní kryt a rám, přední strana je ze skla, přičemž Honor nabízí možnost veganské kůže jako alternativu.

Displej:

  • Honor Magic6 Lite má 6.78-palcový AMOLED displej s rozlišením 1200 x 2652 pixelů a obnovovací frekvencí 120Hz, což zajišťuje ostřejší a plynulejší vizuální zážitek.
  • Xiaomi Redmi 13C je vybaven 6.74-palcovým LCD displejem s rozlišením 720 x 1600 pixelů a obnovovací frekvencí 90Hz​ (SmartGSM)​​ (GSM Versus)​.

Výkon:

  • Honor Magic6 Lite využívá čipset Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, zatímco Xiaomi Redmi 13C má MediaTek Helio G85. Snapdragon obecně poskytuje lepší výkon a efektivitu​ (GSM Versus)​​ (GSM Versus)​.
  • Co se týče RAM, oba telefony nabízejí varianty až do 8GB, ale Xiaomi nabízí také konfigurace 4GB a 6GB​ (SmartGSM)​.

Kamery:

  • Honor Magic6 Lite má trojitý fotoaparát s hlavním senzorem o rozlišení 108 MP, 5 MP ultra širokým objektivem a 2 MP makro objektivem.
  • Xiaomi Redmi 13C disponuje dvojitým fotoaparátem s hlavním senzorem o rozlišení 50 MP a 2 MP hloubkovým senzorem​ (GSM Versus)​​ (GSM Versus)​.
  • Pro selfie je Honor vybaven 16 MP předním fotoaparátem, zatímco Xiaomi má 8 MP kameru.

Baterie:

  • Honor Magic6 Lite má 5300 mAh baterii s 35W rychlým nabíjením, zatímco Xiaomi Redmi 13C nabízí 5000 mAh baterii s nabíjením 18W​ (SmartGSM)​​ (GSM Versus)​.

Další funkce:

  • Honor Magic6 Lite nemá 3.5mm jack pro sluchátka, zatímco Xiaomi Redmi 13C ano, což může být důležitý faktor pro některé uživatele.
  • Oba telefony podporují různé možnosti připojení, ale Honor Magic6 Lite zahrnuje NFC, které není dostupné u Xiaomi​ (GSM Versus)​.

Cena:

  • Honor Magic6 Lite je v cenové relaci kolem 450 USD, zatímco Xiaomi Redmi 13C je více ekonomickou volbou s cenou přibližně 140 USD​ (GSM Versus)​​ (GSM Versus)​.

Technická srovnávací tabulka

Funkce Honor Magic6 Lite Xiaomi Redmi 13C
Displej 6.78" AMOLED, 1200 x 2652, 120Hz 6.74" LCD, 720 x 1600, 90Hz
Procesor Snapdragon 6 Gen 1 MediaTek Helio G85
RAM 8GB 4GB / 6GB / 8GB
Úložiště 256GB 128GB / 256GB
Hlavní kamera 108 MP + 5 MP + 2 MP 50 MP + 2 MP
Selfie kamera 16 MP 8 MP
Baterie 5300 mAh, 35W nabíjení 5000 mAh, 18W nabíjení
Hmotnost 185g 192g
Tloušťka 8mm 8.1mm
Cena 450 USD 140 USD

Celkově Honor Magic6 Lite vyniká v kvalitě displeje, rozlišení kamer a kapacitě baterie, což z něj dělá solidní volbu pro ty, kteří jsou ochotni investovat více. Na druhou stranu Xiaomi Redmi 13C nabízí skvělou hodnotu za peníze s dobrým výkonem a základními funkcemi za mnohem nižší cenu.

Baterie je nejdůležitějším požadavkem na výdrž to je pro mně priorita, 4/128 + sd karta je dostačující nic jiného není důležité jako foťák atd…

Pojdme se vrátit na začátek k tvému tvrzení, na základě kterého vznikla tato debata.

Tvrdíš, že daný produkt je předražený a že za stejnou cenu seženeš i 3. Ten produkt není předražený, ale evidentně není pro tebe vhodný a jak vidíš, pokud se upraví parametry “co od telefonu očekávám”, což jsi ty udělal (srovnáváš nesrovnatelné) seženu bez snažení telefonů i více jak 20.

Jakou přidanou hodnotu měl tedy pro ostatní tvůj výrok (viz. citace),krom toho že pravděpodobně tobě sloužil pro ventilování tvé frustrace? :thinking:

V baterii se chatgpt pravděpodobně spletlo, neboť Magic6 Lite nabízí 5 300mAh kapacitu a je jedním z nejlepších telefonů co do výdrže v kategorii pod 10 000 Kč

Dobrá poznámka. Spletlo no. Opraveno.

Nic jsem neupravoval, poslal jsem odkaz na mobil z 4/128 ne jak jste vy 3/32 tak že posílám ji znova

Musím uznat že používáte AI ale ta bude asi tupá jako ovce

Je vidět že si nerozumíme, nevadí stane se. Už tedy dále nad tímto neztrácejme čas ani na jedné straně.

Problém nebyl ChatGPT ale moje lidská chyba. Dal jsem mu totiž špatný odkaz, odkud brát data (opraveno). A k té narážce https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/ovce-a-vyzkum-mozku-ovce-rozpoznaji-tvar-cloveka.A171110_003314_hobby-mazlicci_mce

Stává se že člověk přehlídne chybu :+1: