Novinka ve Zprávách Google ukáže, kdo vám píše SMS, i když ho nemáte v kontaktech

Originál článek publikovaný na: Novinka ve Zprávách SMS ukáže, kdo vám píše | Svět Androida

V profilu Google můžete vyplnit své kontaktní údaje Můžete jim nastavit sdílení se všemi lidmi Google tyto informace využije, pokud kontaktujete někoho, kdo vás nemá v seznamu Google tlačí ve své aplikaci Zprávy nový protokol RCS, který umožňuje oproti zastaralým SMS mnohá kouzla. Jedním s nich je zobrazení vašeho jména, i když vás příjemce nemá…

Příjemce musí mít také aktivní Zprávy od Googlu?

Chtělo by to ověřit, ale smysl dává, že hlavně příjemce, odesílatel ne. Odesílatel musí vyplnit údaje, aby se mělo příjemci co zobrazit.

Ale vyplnit informace jde pouze v aplikaci od Googlu, ne? Každopádně jako odesílatel nevím, kterou aplikaci příjemce používá.

v článku je postup, jak to vyplnit. Dělá se to na webu googlu, v aplikaci to půjde, až ta funkce bude vypuštěná naostro ven.
Jakožto odesílatel nastavím údaje a příjemce, pokud používá kompatibilní aplikaci, si je může načíst. Něco podobného funguje u Apple nebo Samsungu pro jejich účty, Google jen dobíhá ujetý vlak.

1 Like

Pro mě k ničemu - Google samozřejmě nezná mé pravé údaje. K ničemu je nepotřebuje. SMS cizím lidem taky neposílám, nedělám marketing.

1 Like

Pro tebe k ničemu, pro instalatéra to může být požehnání :slight_smile:

1 Like