Novinka: Spouštíme komunitu Svět Androida. Přijďte si pokecat i vy!

Originál článek publikovaný na: Spouštíme komunitu Svět Androida. Přijďte si pokecat i vy!

Zakládáme Komunitu Svět Androida – nový online prostor fanoušků Androidu Přesouváme čtenářské aktivity a diskuze z webu Svět Androida do nové komunity Plánujeme rozvoj komunity včetně poradny a reputačního systému Rádi bychom vám představili Komunitu Svět Androida. Vždy jsme byli komunitně smýšlející online magazín a pořádali pro fanoušky Svět Androida spoustu akcí. Ať už to…

1 Like

Ta AI ilustrace je děsivá. Pro dnešek odkládám mobil na noční stolek.

A která konkrétně ti přijde tak děsivá a v čem? Je jich tam více .:stuck_out_tongue_winking_eye:

Na druhou stranu v rámci své digitální hygieny (já vím zní do děsně nesexy) je občasné odložení mobilů dost prospěšné.

Myslím tu halu, plnou lidí se závislostí na mobilech. Brr.

Jo to mě vlastně taky napadlo. A co tohle?

Nebo? I když kdo by v tak krásné přírodě a navíc při západu slunce koukal do mobilu že? :poop: :calling:

Ale je fakt, že jsou chvíle, kdy by člověk do mobilu fakt čučet neměl/nemusel :). Zeptal jsme se ChatGPT “Jaké jsou nejhorší situace, kdy člověk koukal do chytrého telefonu?” a odpověděl mi toto a udělal k tomu i obrázek.

Některé z nejhorších situací, kdy se člověk dívá do chytrého telefonu, zahrnují:

  1. Při řízení auta: Používání telefonu při řízení výrazně zvyšuje riziko dopravní nehody. Je to nebezpečné a v mnoha zemích i nezákonné.
  2. Při chůzi ve městě: Dívání se do telefonu při chůzi může způsobit, že člověk narazí do překážek, upadne, nebo dokonce vejde do silničního provozu.
  3. Na schůzkách nebo v sociálních situacích: Neustálé kontrola telefonu během osobního setkání může být vnímána jako nezdvořilá a může ukazovat na nedostatek zájmu o přítomné osoby.
  4. V kině nebo divadle: Světlo z displeje telefonu může rušit ostatní diváky.
  5. Při jídle s rodinou nebo přáteli: To může narušit kvalitu společně stráveného času a způsobit, že se ostatní cítí ignorováni.
  6. Na přechodech pro chodce: To může vést k nevědomí o okolním provozu a zvýšit riziko nehody.
  7. V muzeích nebo uměleckých galeriích: Zaměření na telefon místo na umělecká díla může znamenat zmeškání kulturního zážitku.
  8. Při sportovních aktivitách: Používání telefonu může odvést pozornost od okolí a zvyšovat riziko úrazů.
  9. V přírodě: Zaměření na telefon místo na přírodní krásy může způsobit, že člověk přijde o příležitost prožít a ocenit okolní prostředí.
  10. Při péči o děti: Nedostatek pozornosti vůči dětem kvůli zaujetí telefonem může vést k nebezpečným situacím nebo pocitu zanedbávání u dětí.

No každý technologie sebou přináší rizika a pokud si podlehneme a nedokážeme správně používat, budeš to být dost velký problém. I u chytrých telefonů, platí, že je dobrý sluha ale špatný pán. @Carny10 napsal pěkný článek jak a kdy telefon fakt nepoužívat (stojí za přečtení)

Konečně nová komunita :partying_face::partying_face::partying_face::partying_face:

Vítej v komunitě, ať je ti ku prospěchu :wink: a třeba se aktivně zapojíš i ty.