Originál článek publikovaný na: Nenechte se šmírovat! Tohle je 5 nejlepších alternativ za Google Authenticator
Dvoufázové ověření je důležitý krok pro ochranu vašich online účtů Google Authenticator je populární volbou, existují ale alternativy s větší ochranou soukromí Aplikací jsou spousty, takže si můžete vybrat tu, která vám vyhovuje nejvíce Google Authenticator se stal populární volbou pro dvoufaktorové ověření či dvoufázové ověření, jeho popularita je ale často spojena s obavami o…
Ještě je tu Proton Pass, o kterém není v článku ani zmínka.
ProtonPass má totiž hned několik problémů:
1. Pokud jsem to pochopil správně, tak podle oficiálních stránek je podporováno 2FA až v placené verzi.
2. Proton se dopustil zásadního přešlapu z hlediska bezpečnosti a soukromí ve svém produktu Proton Mail. Jeho implementace .onion stránky (stránka, kterou lze navštívit pouze přes Tor) bez jakéhokoli upozornění přesměrovala uživatele na klasickou („clearnet“) stránku.
3. Celá společnost, která tento software vytváří, nemá, podle mého názoru, dobré zásady. Například Proton Mail se chvástal prohlášeními ohledně soukromí a bezpečnosti, která jsou, podle mého názoru, přinejmenším zavádějící, někdy ovšem až hraničící se lží.
4. ProtonPass závisí na serverech Proton. Není možné zvolit jiný server ani převést na vlastní hosting.
5. Podle F-Droid je backend proprietární (není open source).
Pro více detailu o 2. a 3. bodě se můžete podívat na video na YouTube Is Proton Mail Really Private, Secure, and Anonymous?