Nejlepší fotomobil světa? Vivo X100 Ultra má brutální teleobjektiv a vypadá luxusně

Originál článek publikovaný na: Nejlepší fotomobil? Vivo X100 Ultra má brutální teleobjektiv a vypadá luxusně

Vivo X100 Ultra přichází jako nesmírně ambiciózní fotomobil Přináší teleobjektiv s přehnaně dobrými specifikacemi a péči od ZEISS Pod kapotou má pořádně rychlý čipset a velkou baterii Po mnoha měsících plných spekulací se dočkáváme oficiálního oznámení telefonu Vivo X100 Ultra, který je dost možná nejlepším fotomobilem současnosti. Pokračuje ve stopách velice úspěšného modelu X100 Pro,…

Význam slova brutální:
https://cs.m.wiktionary.org/wiki/brutální

Zdá se že tvůj, zdroj na který odkazuješ, ani zdaleka nevystihuje dnešní význam slova “brutální”. Zeptal jsem se ChatGTP4o “Stručně mi prosím vysvětli všechny možné významy slova “brutální”.” a tady je odpoveď:

Slovo “brutální” má několik významů v češtině:

  1. Násilný a krutý: Odkazuje na extrémní a bezcitné násilí nebo krutost. Například: “brutální vražda” znamená vraždu provedenou velmi násilným způsobem.

  2. Drsný a hrubý: Popisuje něco, co je velmi surové nebo necitlivé. Může se jednat o fyzický stav nebo chování. Například: “brutální podmínky” mohou znamenat extrémně nepříznivé a tvrdé podmínky.

  3. Ohromující a extrémní: Používá se v přeneseném smyslu pro zdůraznění intenzity nebo výjimečnosti něčeho. Například: “brutální výkon” může znamenat velmi působivý nebo ohromující výkon.

  4. Přímý a nesmlouvavý: Může také znamenat přístup, který je velmi přímý a necitlivý k pocitům druhých. Například: “brutální upřímnost” označuje velmi otevřenou a často nepříjemnou upřímnost.

Tyto významy se mohou lišit v závislosti na kontextu, ve kterém je slovo použito.

Brutální síla a brutální hloupost dokáže měnit svět, a v tomto případě třeba prznit jazyk. No a když někdo nepoužívá rozum a neoplývá vlastní inteligencí, tak se k té umělé obrací. Ta mu jistě skvěle poradí…

Příště prosím dodržuj pravidla komunity. Díky

  1. buďte k druhým empatičtí a vstřícní
  2. žádné vulgarismy ani nenávistné projevy
  3. odkaz můžete přidat jakýkoliv, ale nesmí mít povahu reklamy
1 Like

Taketo chytanie za slovicka? To ako vazne?
Ved toto je komunita o Android telefonoch a nie formalna zalezitost kde musi autor pisat uplne vazny clanok spisovne a nudne ze by to nikoho nezaujimalo.
A inak aj ja si myslim ze to je “brutalny” telefon :slightly_smiling_face:

2 Likes

Tak jasně, klidně zde můžou psát třeba jak je nějakej produkt hustokrutopřísně famfárově epes-žůžovej, nebo mající kulervoucí výkon, ale pokud si to má zachovat jistou úroveň, nejen pro potřeštĕný puberťáky, tak by autor mohl aspoň název článku pojmenovat nějak rozumně.
Tím hůř pak pokud se to cílí právě na puberťáky, kterým podobný nesmyslný výrazy připadají hrozně kúl a úplně v pohodě, při své zakrnĕlosti v rodném jazyce neznající jakákoliv rozumnější synoma.
Existuje plno click-baitových webů, které se snaží zaujmout názvem, a čím blbější tím lepší, ale má toto Svetandroida opravdu zapotřebí se k něčemu takovému snižovat? No asi ano…

1 Like

V podstate s tym co pises suhlasim.
Ale myslim si ze prave Svetandroida a jeho autori pisu vyvazeny obsah. Chcu a aj musia zaujat aj mladsich ale aj starsich citatelov ked chcu ostatnym konkurovat. Myslim si ze je to tak akurat vyvazene.
Ale to je moj nazor a stale plati ze co sa paci jednemu tak sa nemusi druhemu :man_shrugging:

1 Like