Mediatek Dimensity 9300+ přijde v květnu. Kdo ho použije?

Originál článek publikovaný na: Mediatek Dimensity 9300+ přijde v květnu. Kdo ho použije?

V posledních době se procesory Mediatek posunuly výrazným způsobem kupředu Dávno nejsou doménou levných mobilních telefonů, stále častěji je najdeme u vlajkových lodí Mediatek Dimensity 9300+ bude představený už v květnu a zatopí konkurenci od společnosti Qualcomm Qualcomm byl dlouhé roky volbou číslo jedna pro výrobce těch nejlepších telefonů s operačním systémem Android. Platí to…

Mediatek bude vždy synonymem pro “levnější” zařízení, nebo vlajky z Číny :smiley: Qualcomm je nezpochybnitelně tvůrcem procesorů, stačí se podívat na počet patentů, dokáže líp zacházet s obslužnými procesy, modemem, managmentem napájení. Mediatek je jen taková omezená kopie, která dohání konkurenceschopnost vysokou hodnotou v nesmyslném benchmarku, čti v antutu.

Nejen jim věřím, ale i denně používám. Na Snapdragonech už je dnes lepší jen ta podpora - což mě nepálí.

1 Like

Každým rokem si říkám, že ty rozdíly tam už přece nejsou, koupím mediatek a ejhle, nic se nezměnilo. Telefon funguje, všechno jede svižně, GPS přesná:), jenže pak stačí vedle položit telefon obdobné kategorie a pohádka končí. Proč je displej s obnovovací frekvencí 120Hz plynulejší na mobilu se snapdragonem než na mobilu se 120, resp. 144Hz s mediatekem? Proč naprosto stejný Amoled panel má v modelu se snapem o třetinu větší svítivost, proč má snapdragon větší citlivost signálu, proč je připojení k android auto se snapem k android auto vždy bez problémů narozdíl od mediateku? A tak bych mohl pokračovat do rána. Mediatek je skvělá volba pro děcka, zábavu a multimédia, pokud chce člověk něco víc a přenášet bezdrátově obraz, připojovat se často k různým autům, prostě používat pracovně, tak mediatek ani omylem.