Levné kino v obýváku. Xiaomi TV S85 s Mini LED, 144 Hz a jasem 1200 nitů stojí pakatel, je v tom ale háček...

Originál článek publikovaný na: Obří televize Xiaomi s Mini LED stojí pakatel! Kde je háček?

Xiaomi TV S85 Mini LED je obří televize s kvalitním obrazem Díky vysoké obnovovací frekvenci, VRR i FreeSync Premium Pro osloví i hráče V Číně se prodává za velmi lákavou cenu, u nás máme zatím bohužel smůlu Před několika dny jsme vás informovali o nové řadě televizorů Xiaomi TV S Mini LED. Ta byla v…

Opravte si ty chyby v textu. To si není autor schopen po sobě text přečíst, než jej zveřejní? Chápu ale, že neumí používat čárky, na to je v takovém případě potřeba jazyková korektura.

1 Like

Díky za feedback Prokope. Snažíme se na to dávat velký pozor, ale i tak v jenom z naších cca 3 650 článků, které za rok napíšeme, můžeme občas něco přehlédnout. Pokud bys příště místo obyčejné kritiky, použil jako feedback konstruktivní kritiku, tak bychom případnou chybu byli schopni opravit dříve a lépe.

A jen pro pořádek, jaký je rozdíl mezi kritikou a konstruktivní kritikou? Zeptal jsem se ChatGPT

Rozdíl mezi kritikou a konstruktivní kritikou spočívá hlavně v způsobu, jakým je kritika podána, a v jejím cíli.

Kritika obecně zahrnuje jakékoli vyjádření nesouhlasu nebo negativního posouzení něčeho, co může být něčí práce, myšlenka, chování atd. Kritika může být často vnímána jako demotivující nebo urážející, pokud není podána citlivě. Nemusí nutně obsahovat návrhy na zlepšení nebo může být vyjádřena způsobem, který nepodporuje otevřenou a produktivní diskusi.

Konstruktivní kritika je specifický druh kritiky, který je zaměřen na poskytnutí zpětné vazby zaměřené na zlepšení. Konstruktivní kritika by měla být podána jasně a s respektem, s cílem pomoci osobě porozumět, jak může její práce nebo chování být vylepšeno. Obvykle zahrnuje konkrétní návrhy na zlepšení a je podána způsobem, který je povzbuzující a podporující, nikoli demoralizující nebo ponižující.

Klíčové rozdíly:

  • Cíl: Obecná kritika může mít za cíl pouze poukázat na problém, zatímco konstruktivní kritika je zaměřena na zlepšení situace nebo výsledků.
  • Přístup: Konstruktivní kritika se snaží být povzbuzující a pozitivní, zdůrazňuje, co lze vylepšit, a nabízí řešení, zatímco obecná kritika nemusí.
  • Komunikace: Konstruktivní kritika zdůrazňuje význam otevřené, respektující a přímé komunikace, která je zaměřená na specifické aspekty, které lze vylepšit.

Konstruktivní kritika je často považována za produktivnější a užitečnější, protože podporuje růst a učení, zatímco obecná kritika může být vnímána jako méně užitečná nebo dokonce škodlivá.

1 Like

Článek dobrý, mě se ty novinky od Xiaomi velmi líbí, existuje nějaká možnost jak tyto produkty koupit u nás?

1 Like

Zatím velmi omezeně bohužel. Ideální postup je za nás takovýto. Namlsat se toho co přijde na https://www.xiaomiyoupin.com/, nebo na https://www.svetandroida.cz/. Pak sledovat na https://www.aliexpress.com/ zdali se to už nedá koupit alespoň ze zahraničí a pak sledovat https://www.xiaomicesko.cz/ zdali se to už ofiko neprodává u nás v ČR.

Na Svět Androida https://www.svetandroida.cz/ se ale celé tohle kolečko snažíme pro vás dělat zdarma a v českém jazyce. Takže náš stačí sledovat na jednom z kanálu a nemůže tě to minout :slight_smile: 5 tipů: Jak sledovat Svět Androida, aby vám nic neuniklo?

1 Like

Díky za feedback, opraveno :v:

26tis není pakatel… Nepište prosím takové popisy na hlavní stránce …

A kolik by podle tebe Tome musela stát TV této úhlopříčky a s těmito parametry, aby byla tak levná, že bys ji s klidným svědomím mohl označit za “pakatel”?

o mě nejde :wink: pakatel je podle mě do 5ti tis , tv s takovými parametry bude kolem těch 20ti stát určitě, jde jen o to slovo které je v tomto případě nevhodně použité :wink:

Mě to jako pakatel, vzhledem k tomu co to vše umí, přijde, ale chápu, že někoho by to mohlo zmást. V každém případě díky za druhý pohled a feeback.