Honor ukázal levné hodinky s velkým AMOLED displejem, korunkou a 12denní výdrží

Originál článek publikovaný na: Honor ukázal krásné hodinky. Stojí pakatel a mají velký displej

Honor v Číně vydal nové chytré hodinky za tisícovku Pyšní se velkým AMOLED displejem a korunkou Slibují 12denní výdrž a podporují neustálé měření tepu Na trhu s chytrými hodinkami nikdy není nuda, neboť nové modely přicházejí prakticky neustále. Na čínském trhu nyní debutovala novinka od výrobce Honor, jež láká na parádní AMOLED displej a povedený…

Hodinky s vodotěsností 5Atm jsou odolné tak proti dešti a rozhodně nejsou vhodné na plavání. Autor článku neví o značení vodotěsnosti nic. Mohl by si přečíst aspoň něco o hodinkách od seriózních prodejců.

Tak to se @Jaromir_Janka nejspíše pleteš. Zeptali jsem se ChatGPT 4o. Co znamená 5 ATM a jsou takto označené hodinky vhodné na plavání? Případně proč ne?:

Hodinky označené 5 ATM (atmosfér) znamenají, že jsou vodotěsné do tlaku odpovídajícího hloubce 50 metrů pod vodní hladinou. To je základní označení, které nám dává představu o voděodolnosti hodinek.

Hodinky s označením 5 ATM jsou vhodné pro následující aktivity:

  • Sprchování
  • Plavání na hladině

Nejsou však vhodné pro:

  • Potápění
  • Rychlostní plavání
  • Vodní sporty s vysokou intenzitou

Je to proto, že hodinky s tímto označením nejsou navrženy tak, aby odolaly vysokému tlaku a rychlým změnám tlaku, ke kterým dochází při potápění nebo intenzivním vodním sportu. Pokud hledáte hodinky pro potápění nebo pro velmi intenzivní vodní sporty, měli byste se poohlédnout po hodinkách s vyšším ATM označením, například 10 ATM nebo více.

To vobec neni pravda :grinning: skus si najskor overit niake info

Platí, že 1 Bar = 1 ATM = cca 10 m = 33ft (stôp), teda smart hodinky s odolnosťou proti vode 5 ATM vydržia tlak v ideálnych podmienkach 5 barov, čo zodpovedá tlaku v 50 metroch hĺbky

1 Like

Děkuji rychlíkům @MisakP a @Lukas_Vrabel za rychlé odpovědi, jsem na horách bez signálu :grimacing:

V tomto si s tebou dovolím nesouhlasit. Zrovna mám na ruce Garmin Venu Sq, levnější hodinky s 5 ATM, se kterými sem tam chodím plavat. Nejenže disponují plaveckým režimem a samotný výrobce deklaruje, že s nimi plavat lze, ale navíc mi doteď fungují bez jakýchkoliv problémů.

Na volnočasové nošení pak mám i Xiaomi Watch 2, u kterých s 5 ATM výrobce deklaruje to stejné. Mají i onen plavecký režim. Jen mám pocit, že jsem s nimi ještě neměl příležitost plavat.

2 Likes

Hodinky musí být vhodne do bazénu a k moři ! Moře je slané a tak sůl způsobuje zkrat a tak řemínek kovový z nerezi ! Mám nové Casio ! Cena ? 6000. Kč ! Vladimír Kusyn