Google Keep zaostává za konkurencí. Proč ho používat a proč se mu vyhnout?

Originál článek publikovaný na: Google Keep zaostává za konkurencí. Proč ho (ne)používat?

Google Keep synchronizujete pro všechna zařízení Poznámky je možné vzájemně sdílet Nemůžete si ho chránit heslem ani jiným zabezpečením Jednu poznámku si napíšete ve Windows, druhou do mobilu, třetí do Macu. Když ale později potřebujete najít, co jste si zapsali, je někdy dost složité strefit ten správný zdroj. A donutit všechna zařízení, aby pracovala synchronizovaně,…

Osobně Keep miluju, a to přesně z těch důvodů, které jsi vypsala. Mám sice i OneNote, ale jak píšeš, tyhle věci mají tendenci kynout a ne vždy správným směrem. Špatným příkladem jsou třeba Samung Notes, ke kterým se dostanu jen ze Samsung zařízení. Keep je skvělý v tom, že funguje fakt všude.

3 Likes

Jelikož si zapisuji tak dvě poznámky do měsíce, tak mi Keep přišel zbytečně objemný i tak. V základu má aplikace 40 MB. K tomu vyžaduje oprávnění k poloze, kontaktům ,…ad. (no jo, Google). Tak používám Rychlý zápisník, který má jen 1 MB a oprávnění nevyžaduje žádné.

Pouzivam Keep uz roky a fakt by som ho nevymenil. Skusal som aj ine apky nastroje a podobne ale vzdy som sa vratil ku Keepu

2 Likes

Ta oprávnění jde odepřít, kontakty má kvůli sdílení, polohu proto, že umí připomínky práve na základě polohy. A 40 MB v době 1 TB telefonů fakt neřeším :slight_smile: Ten rychlý zápisník má data někde v cloudu? Dostaneš se k nim v případě, že se ti třeba pokazí telefon?

1 Like

Žádný cloud. Ona poznámka o dvou třech slovech zabere tak pár kB. :-)) Samozřejmě žádná má poznámka není natolik důležitá, aby mi její ztráta vadila. A má paměť telefonu obvykle končí na 64 GB, tak o velikosti aplikací raději přemýšlím.

Poznámky od Xiaomi jsou dostačující a fungují už léta spolehlivě a nežerou baterku jako aplikace od googlu

Nikdy jsem tomu nepřišel na chuť. OneNote mi vyhovuje, samozřejmě se synchronizuje i s Androidem. Ale když se vám to líbí, proč ne?