Garmin představil prémiové a vkusné hodinky řady MARQ. Všude je titan!

Originál článek publikovaný na: Garmin představil nádherné hodinky MARQ. Všude je titan!

Garmin představil hodinky MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition Mají titanové tělo i řemínek, AMOLED panel a až 16denní výdrž Zaplatíte za ně pořádnou raketu, v Česku stojí takřka 55 tisíc Společnost Garmin právě představila jedny ze svých dosud nejluxusnějších a zároveň také nejlépe vybavených chytrých hodinek. Nesou označení MARQ Athlete 2 Performance Edition a…

Tak jeslti je tohle vkusne :smiley: tak ja mam dost fakt. Hlavne ty jejoch tezitka to chces na ruce fakt nosit.

Nikdy jsem nepřišel hodinkám Garmin na chuť. Ale tyhle se mi líbí a díky titanu budou asi i dost lehké a odolné při nošení.

Pro zajímavost jsem se ale ChatGPT 4 zeptal “Jaké jsou výhody použití titanu v chytrých hodinkám oproti ostatním běžně používaným materiálům?” A tady je odpověď:

Titan je v chytrých hodinkách oblíbený z několika důvodů:

  1. Lehkost a pevnost: Titan je mimořádně lehký a zároveň pevný materiál. To znamená, že hodinky jsou odolnější vůči poškození a přitom nejsou těžké na zápěstí.
  2. Korozní odolnost: Titan je velmi odolný vůči korozním procesům, což znamená, že hodinky jsou méně náchylné k poškození v důsledku potu, vlhkosti nebo kontaktu s vodou.
  3. Hypoalergenní vlastnosti: Titan je hypoalergenní materiál, což je velká výhoda pro lidi s citlivou pokožkou nebo alergiemi na určité kovy.
  4. Estetický vzhled: Titanové hodinky mají moderní, sofistikovaný vzhled a často mají matný nebo kartáčovaný povrch, který je vizuálně atraktivní.
  5. Odolnost vůči teplotním změnám: Titan má dobré teplotní vlastnosti, což znamená, že hodinky nebudou při vystavení vysokým nebo nízkým teplotám snadno deformovat nebo se poškodit.

Ve srovnání s běžně používanými materiály, jako je nerezová ocel nebo plast, titan poskytuje unikátní kombinaci lehkosti, pevnosti a estetického vzhledu, což činí z titanových hodinek atraktivní volbu pro spotřebitele hledající kvalitní a trvanlivé přístroje.

Pak je tu ten jejich hloupy os ktery uz nechci nikdy videt. Bohuzel i tak budou ty hodinky robustni a hrozne neprijemne na ruce jako vse od garminu co jsem si mohl vyzkoušet.

Tak on Garmin nikdy nebyl úplně o OS jako takovém, pokud hledáš opravdu chytré hodinky, pravděpodobně sáhneš po Galaxy Watch (nebo čemkoliv s Wear OS). Garmin je primárně pro sportovce a uživatele, kteří chtějí detailně sledovat hodnoty svého těla.

2 Likes

Všimni si, z čeho jsou vyrobeny, ty těžítko zvyklé na plasťáky z Aliexpressu.

Uvažoval jsem, co ospravedlňuje takovou cenovku. Titan? To Apple watch ultra jsou dva krát levnější. Podle mého názoru to je neuvěřitelně přestřelené.

1 Like

Zřejmě technologie, garminy vydrží v pohodě 20 dnů i více kolik dává Apple?

Tedy baterie? Tak jenom proto, že mi vydrží baterie 20 dnů zaplatím o 25t více?

Tohle jsou Epixy v lepším balení. Je to pro lidi co si chcou udělat radost prémiivkou.
Já mám Fenixy 7 (Safir, Solar, Tita) rok a půl a nedám na ně dopustit.
Ke košili kožený pásek a na běhání silikonový.
To, že to má hloupý OS je jen blábol lidí co je nikdy nepoužívali. Jó a jejich apka nemá chybu.