Fenomén Temu! Nakoupili jsme a zaplatili. Jak to dopadlo?

Originál článek publikovaný na: Fenomén Temu! Nakoupili jsme a zaplatili. Jak to dopadlo?

Slyšeli jste o Temu? Reklamy najdete v posledních měsících úplně všude Během krátké doby spousta lidí úplně zapomněla na AliExpress nebo Allegro Extrémně levné zboží vypadá lákavě, objednali jsme si pár věcí na recenzi Ať jsem se v posledních dnech a týdnech na internetu nebo například na Facebooku podíval kamkoliv, všude jsem měl reklamy na…

Nakupoval jsem tam 3 x a VŽDY spokojenost.

1 Like

Tyhle levné věci vždy budí podezření. Našel jsem na Alíkovi 2TB flešku, údajně Lenovo, za trapných ~140 Kč. Neodolal jsem touze si to ověřit a objednal. Ano, fleška pravděpodobně má 2 TB, aspoň to tak vypadá. Neměl jsem ale zatím trpělivost ověřit, kolik se na ni doopravdy vejde, zapisuje rychlostí 8 MB/s, ta po chvíli spadne na 4 MB/s. Ani čtení není o moc rychlejší, je pod 20 MB/s. Takže - i kdyby skutečně měla 2 TB, nevyužijete to, nebudete ochotní zapisovat na ni přes 130 hodin… Na občasné uložení malého souboru bez potřeby jej zase mazat, jinak je na nic.

1 Like

Díky ze se dělíš o zkušenosti. Dokázal bych prozradit i typ produktu?

Zrovna u flešky bych byl taky opatrný, ostatně jak popisuji v článku, popisky na Temu bývají docela divoké. Kdysi jsem prahnul po co největší flešce, nakonec mám v rezervě jednu 16 GB a mám pocit, že naprosto dostačuje na moje potřeby…

Co na Temu nenakupovat, jsou bezdrátová sluchátka. Hrozný zvuk, mobil na plné pecky a stejně slyšíte utlumeně. Nebo se nedá spárovat jedno sluchátko. Zbytečně vyhozené peníze. Ale najdou se i kvalitní výrobky. Aspoň já jsem spokojená…

A s jakými kvalitními výrobky máš zkušenosti, dokážeš se podělit prosím?

Přidávám se k žádosti, když to bude něco zajímavého, tak se to může objevit v příštím článku

V akci pro prvni nakup jsem tam poridil mechanickou klavesnici od MageGee. Diky akci prisla na asi 90Kc Mam ji pres pul roku a jsem s ni za tu cenu teda docela spokojeny. Ma hotswap switche, takze neni problem dat jine. Ale bylo to jen diky akci na prvni nakup. Pak uz to tak yajimave cenove nebylo.

1 Like

Do opravdu levné elektroniky bych v podobných e-shopech nešel. Ale na různé doplňky bych problém neměl.

1 Like

minimální hodnoty nákupu, což je v současnosti 330 korun

Ne, limit je 0 Kč, stačí v Podpora / Chat požádat chat AI robota o odstranění limitu, okamžitě vyhoví. Pak bude limit 0 kč.

2 Likes

Lze opakovaně zakládat účty s jiným e-mailem a stále dokola využívat výhodné ceny prvního nákupu

1 Like

Vyzkouším :). Tohle jsem minul

Též běžte znova v průběhu 30 dní do vyřízené objednávky a dejte detail a klik na Úprava cen. Většinou vám vrátí zpět nějakou částku, pokud se někde objevil stejný produkt levněji.

2 Likes

Je vidět, že jeden nákup stačit nebude. Klidně se podělte o další zajímavé tipy

1 Like

Kdyz me nebavi se porad dokola nekde registrovat :smiley: , zas tak moc veci tam odtud nechci/nepotrebuju :slight_smile:

Ano, o tom to je. Nekupovat zbytečnosti. Já nakupuju v číně potřeby pro svůj koníček (el. moduly, regulátory, serva, přijímače, vrtule …) a tyhle věci se na Temu nevyskytují. Takže Aliexpress.
A pochybuju, že by na Temu mohly být levnější. To asi ani není možné.
S Aliexpressem zatím velmi dobré zkušenosti.

Předevčírem mě přišel první balíček z Temu. Jak bylo popsáno v článku, měl jsem info o pohybu zboží a ve čtvrtek jsem mazal pro balíček do zasilkovny. Kupoval jsem přední světlo na kolo a musím říct že mě velmi překvapilo. Už jen váha (350 gramů) byla v ruce cítit 2600 lumenů jsem bral s nadsázkou ale realita by tomu odpovídala. Výdrž má být 3 hodiny v kuse na plný výkon ale to jsem ještě neměl čas změřit. Za mě zboží super, rychlost dodání přesně na den, cena o cca. 60 % nižší jak v kamenných prodejnách.

2 Likes

Nakupuji na Temu poslední 3 měsíce celkem pravidelně ( Před vánoci cca 10x a po novém roce cca také 10x ). A jaké druhy zboží … pomůcky do kuchyně, oblečení, autokosmetiku, gely na nehty, zdravotní pomůcky a spoustu dalšího … a z 99% spokojenost

2 Likes