Fenomén Temu! Nakoupili jsme a zaplatili. Jak to dopadlo?

Děkujeme za zkušenosti, poskládáme to do připravovaného článku

“Ať jsem se v posledních dnech a týdnech na internetu nebo například na Facebooku”
On snad Facebook není součástí Internetu?

“v mém okolí se dotazy na platformu množili.”
Ne, dotazy se rozhodně nemnožili ani ve vašem okolí, ani nikde jinde.

Temu nechci použít ani náhodou. Jednak je všudypřítomné a vnucuje mi kolo štěstí, jednak vytlačilo z nabídek mnou využívané obchody. Navíc nejde zablokovat a když je nahlásím dostanu odpověď od Googlu, že firma je v pořádku. Ovšem není prověřováno Temu, ale nějaká americká firma. Nevěřím jim. Váš nákupup nebyl příliž informativní. Tyto věci nejsou záludné. Objednávka elektroniky nebo oblečení by asi byla o něčem jiném.

Oni jich tam mají docela dost modelů různých tvarů. Dnes jsem viděl jednu za 18 Kč + 45 Kč doprava… Narazil jsem i na údajnou Xiaomi 2TB s oběma konektory - A i C.

Nakupovat klasickou elektroniku na Temu mi nedává moc smysl. A u oblečení bych nechtěl čekat několik měsíců jestli se mi osvědčí nebo ne, o zvolení správné velikosti nemluvě.

Také jsem na Temu už několikrát nakoupila. Zkusila jsem hlavně oblečení, musím říct že vždy sedělo dobře podle velikosti a zpracování kvalitní. Také jsem koupila nějaké brože na zimní kabát,bižuterní nausnice a drobnosti do domácnosti. Jediná věc která nebyla tak dokonalá jako na fotkách byl saténový šátek v ceně 98 korun. Dala jsem nižší hodnocení a Temu mi během pár minut vrátilo částku zpet v kreditech, které jsem uplatnila při dalším nákupu. A šátek jsem si mohla nechat a nemusela jsem ho vracet. Vyhovuje mi i dodání zásilkovnou, buď přijde balíček do Z boxu, do nejbližší výdejny podle bydliště a nebo i přímo domů na adresu. Za mě spokojenost.

1 Like

Ono to naozaj funguje. Vďaka.

1 Like

Já nevím, co s tím všichni mají. Všudypřítomná vlezlá reklama. :rage: Vážně tam mají něco jiného než na Aliexpress, Wish, atd.? To jako v Číně (a nejen tam) najednou vzniklo tisíce a tisíce nových výrobců a prodejců? Asi ne, drtivá, ale jako že drtivá většina budou stále stejní hráči. Ono stačí, když něco chci, umět hledat. Nebo se o to pokusit alespoň. Využít dohromady nástroje jak internetu, tak Googlu a jeho fičurek, i té které vlastní aplikace. Dále používat vlastní rozum, výborné jsou uživatelské recenze s reálnými , ne renderovanými fotografiemi. Protože například u oblečení také někdy narazím na (příklad) čtyři recenze, dvě z toho jsou pozitivní a dvě hlásí, že je to nekvalitní materiál a střih ne úplně odpovídá… Co si z toho vybrat? Já nic, hledám dál, je velká šance, že to bude ještě někde a nejlépe i s fotografií. Elektronika je kapitola sama o sobě, prověřuj a přemýšlej. Terabajtové flashky - už bez komentáře :smile:, jen že už roky si o tom můžete najít videa na všech těch jůtubech.
Temu je asi jako když kolem domova máte nasekáno už čtyři super ultra gigamarkety, ale ještě musí přijít pátý, protože málo…

Dokázal by ses podělit o některé postupy, nebo nástroje, které používáš?

Protože jsem nakupoval když několikrát, myslím si, že už můžu hodnotit z několika hledisek.
Zaprvé : rychlost dodání je vlastně bezkonkurenční, protože některá dodávka přišla za šest dnů ! Takže AliExpress Allegro Mall je prostě pomalejší. Existují samozřejmě eshopy, které pošlou do druhého dne (také odzkoušeno).
Za druhé: to co si objednáte (pokud si dobře přečtete, co vlastně kupujete – velikost funkce atd ) u mne souhlasilo na 95%.
Za třetí : při placení platíte takzvanou "virtuální kartou " , to znamená, že nikdo nevidí číslo vaší platební karty!
Za 4 : stalo se, že už za tu dobu tři věci nebyly stoprocentně funkční – existuje formulář, kam dáte fotku nebo video plus popis závady – peníze buď vráceny na účet trvalo cca 4 dny, a nebo okamžitě připsány peníze do vašeho účtu, jako kredity na další nákupy, bez jakéhokoliv omezení!
Zboží, které jsem nakoupil , má docela široký rozsah, včetně hraček nářadí ,věcí do kuchyně ,příslušenství k elektronice a telefonu (tam jsou ceny v řádově o 100 Kč nižší) . Např. Redukce na usb-c , myšleno ta silnější a s OTG, přišla zhruba na 25 Kč, čtečka karet OTG na SD, flash, transplash, do všech typů USB-ta stála 58 Kč. Redukce na zvukový Jack pro telefon 18 Kč samozřejmě jsem kupoval žárovky s pohybovým senzorem ,noční světlo,a svítilnu se zoomem a přiznám se, že za asi 30 Kč máte baterku na dobíjení, která při obdením používání vydržela 14 dní nabitá, poté jsem jí hodinu nabíjelo u počítače. Jinak všude je připojen minimálně kabel, u některých věcí kde je potřeba napájení jsou i nabíječky.
Dal jsem sem pouze několik věcí, které mohou zaujímat čtenáře světa androida.

Kriticky musím přiznat, že kupovat flashky nad 1 TB ,transflash nad 256 je veliké riziko, u těch velikých hodnot nesouhlasí absolutně nahrajete na dvou TB kartu zhruba 60 až 70 GB a velice malou rychlostí. Dal jsem u takto koupeného flash disku nahrávat přes noc a přesně se zastavilo na 64 GB a nahlásil chybu. Ale data, která byla nahrána byla vesměs v pořádku.

Zdravím. Mám asi už dost (4 objednávky. První za pár set. Teď už za tisíce. Koupena třeba inteligentní klika/zámek)zkušeností. Pokud chcete podrobněji rozepsat jednotlivé výrobky a mě zkušenosti s nimi. Napište mi na email (email odstraněn)

Ahoj Hory, odebral jsem ti email z tvého postu. Hned vysvětlím. jeden z cílů komunity je vyměňovat si informace/pomáhat si. Je super, že se chceš o své zkušenosti vůbec dělit, ale bylo by škoda, kdyby jdi je naspal jen @JozinekCZ a ostatní by si je nemohli přečíst.

Je možnost že bys tvé zkušenosti napsal rovnou sem a mohly tak pomoci i ostatním?

1 Like

Souhlasím, zkušenosti rovnou sem ideálně, pak to posbírám a můžu doplnit zkušenosti čtenářů formou článků, dostanou se k většímu počtu čtenářů

1 Like

Tak si tak ležím u piva na pláži a říkám si, že ten dres na kolo musím mít. Za 210 Kč přišel tak výborný dres, že jsem se divil. Vzhledem k tomu, že u nás by takový pod 1000 nešel, tak hodnotím nákup, jako trefu do černého

1 Like