Withings představilo BeamO! Zkontroluje zdraví celé rodině

Originál článek publikovaný na: Withings představilo BeamO! Zkontroluje zdraví celé rodině

Withings představilo zařízení, zkontroluje zdraví celé domácnosti BeamO změří teplotu, kyslík v krvi i EKG Dokáže odhalit příznaky nemocí Na veletrhu CES je vždy představeno mnoho technologicky významných produktů. Mezi nimi se objevila firma Withings, se svým víceúčelovým zařízením BeamO, které kontroluje vaše zdraví. Změří teplotu, kyslík v krvi, EKG a poskytne i digitální stetoskop,…

1 Like

EKG dnes měří každý obvoďák. Proč si ho měřit ještě doma? A co je potřeba hlavně měřit (tlak, glykémii, cholesterol), to zmíněný přístroj neměří.

A proč pro změření těchto hodnotě muset chodit za obvodním lékařem a nezměřit je za pár sekund pohodlně doma?

A to se ani nebavím, že u obvoďáka je potřeba se objednat, pak muset ještě čekat v čekárně atd.

A ohledně diagnostiky nemoci, nebo jejich příznaku, pomocí tohoto přístroje, zeptal jsem se ChatGPT.

Pokud zařízení dokáže změřit teplotu, kyslík v krvi a EKG, jaké všechny nemoci nebo jejich příznaky dokáže pomoci takto naměřených dat diagnostikovat?

Zařízení, které měří teplotu, hladinu kyslíku v krvi a EKG (elektrokardiogram), může pomoci identifikovat nebo monitorovat různé zdravotní stavy. Zde je několik příkladů:

  1. Kardiální problémy: EKG může pomoci identifikovat různé srdeční problémy, jako jsou arytmie, infarkt myokardu (srdeční infarkt), ischemické srdeční onemocnění, nebo srdeční zástava.

  2. Respirační onemocnění: Nízká hladina kyslíku v krvi může signalizovat problémy s dýcháním, jako je astma, chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN), nebo pneumonie.

  3. Infekce a záněty: Vysoká teplota je častým příznakem infekcí, jako je chřipka, COVID-19, nebo bakteriální infekce.

  4. Poruchy krevního oběhu: Nízká hladina kyslíku v krvi může být také známkou špatné cirkulace nebo anémie.

  5. Stres a úzkost: EKG může zachytit změny v srdečním rytmu spojené se stresem nebo úzkostí.

  6. Dehydratace a horečka: Vysoká teplota může být známkou dehydratace nebo horečky různého původu.

Je důležité si uvědomit, že žádné zařízení nenahrazuje odbornou lékařskou diagnózu. Pokud máte podezření na zdravotní problém, je vždy nejlepší konzultovat lékaře.

Pokud tě ale strach z těchto potenciálních nemocí nijak netrápí, zařízení je pro tebe nejspíše zbytečného :stuck_out_tongue_winking_eye:.

Vy si to pořídíte? Osobně tomu spíš nevěřím, když ekg přístroj u lékaře vyjde na deseti až statisíce.

Nejspíše ano. Jsem nadšený biohacker a už od této společnosti používám chytrou váhu V ČR se prodávají nové chytré váhy kvalitní značky z Francie konkrétně tuto “Withings Body Scan Connected Health Station - Black” a je to skvělý pomocník při monitorování zdraví.