Výrobci telefonů zřejmě sáhnou k větším bateriím. Důvodem má být nenasytný Snapdragon 8 Gen 4

Originál článek publikovaný na: Zajistí žravý Snapdragon 8 Gen 4 větší baterie v mobilech?

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 by mohl být docela náročný na kapacitu baterií Výrobci smartphonů údajně budou muset zvýšit kapacitu baterií na téměř 6 000 mAh Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 bude mít na zakázku vyrobená jádra Oyron Objevily se zvěsti, které naznačují, že Snapdragon 8 Gen 4 od Qualcommu by mohl být docela náročný…

Na co je to dobré, takový výkon v mobilu? Střih videa, zpracování RAW 60 MPx fotografií, AI, běžící na mobilu? Já teda nevím, ale na tom pididispleji bych video nestříhal ani fotky neupravoval. Ta AI by mohla být důvodem, pokud někdo potřebuje nosit inteligenci v kapse :slight_smile: . Poučte mě, prosím, nač je třeba v mobilu výkon lepšího PC? Pokud je to na to, aby bylo prostředí svižné a nesekalo se, tak je zoufale neoptimalizované to prostředí, na čistém Androidu na tohle stačí AnTuTu nějakých dvě stě tisíc.

Bude to hodně o tom AI. Mě osobně vyšší výkon nepohoršuje. Navíc Google jde cestou, kdy hodně věcí dělá na serveru, jenže to zase vadí z hlediska ochrany informací. Uvidíme, třeba se podaří zvýšit kapacitu baterie bez výrazného dopadu na rozměry a hmotnost. I když já bych rád, aby telefon vydržel o něco déle nabitý…
Ohledně optimalizace, bohužel máš pravdu, čím dál víc se na to kašle. A nejen u mobilů.

Musí to zpracovat co nejvíc dat v mžiku pro co nejlepší fotky z tak malých foťáků, to samý z videa, tak to prostě je, to samý vytváření krátkých videí, úprava těch fotek, musí to být hned, to že ty na telefonu nic neděláš neznamená, že to nedělá a to si piš že dělá 90 procent lidí

přece ze stejného důvodu proč má telefon rozlišení 3120x1440 120Hz a 200MPix snímač… no přece aby si mohl výrobce říct o 35k a užíváci žili v iluzi, jak skvělé to dělá fotky a jak krásně to na tom HiRes displayi vypadá…
:wink:

Vytváření krátkých videí, úprava fotek…to rozhodně nedělá 90 % uživatelů a rozhodně na to není potřeba extra silný výkon. :wink: