Tip: Změřte si rychlost internetu přímo přes Google!

Originál článek publikovaný na: Tip: Změřte si rychlost internetu přes vyhledávač Google!

Google Vyhledávač sám o sobě dokáže poskytnout řadu užitečných informací Použít jej můžete pro získání předpovědi počasí nebo k řešení matematických úloh Dokonce si prostřednictvím něj můžete i nechat změřit rychlost internetového připojení Vyhledávač Google si během posledních několika let osvojil řadu zajímavých schopností. Uživatelům ze Spojených států se už například otevřely brány k funkci…

Úplně nejjednodušší je zadat www.fast.com. Stačí jen otevřít a hned to změří rychlost internetu.

Takových stráněk/aplikací na měření rychlosti webu je mnoho. Například:

Osobně nejraději používám https://www.speedtest.net/, nebo jeho ekvivalent v podobě aplikace https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest.

Ale Speedtest - rychlost.cz se mi taky už osvědčil, jelikož jako jeden z mála dokáže navázat “jednovláknové spojení” (asi první cca 5s) a otestovat tak i rychlost při navázání jednoho vlákna. Tím odhalil, proč můj provider nej.cz u některých aplikací (které neumí navázat více vláken najednou) běží tak pomalu :frowning: .
image

Ale článek je spíše o něčem jiném. Adam se asi snaží poukázat na to, že Google pomalu ale jistě přestává odkazovat na některé stránky a odpověď /řešení nabídne rovnou v prostředí vyhledávače.
Pro ukázku si do vyhledávače stačí zadat:

  • speed test
  • počasí
  • kolik je hodin
  • 20 dolarů

Pro uživatele vlastně skvělá věc, jelikož se dozví základní odpověď ihned po zadání dotazů, aniž by se musel proklikávat na konkrétní stránku/službu. Ale pro konkrétní služby/weby je to zásadní problém a mnoho z nich kvůli tomu zkrachuje.

Přesně jak píšeš. Článek měl upozornit na to, že Google umožňuje další akci přímo ve vyhledávači, aniž bychom museli chodit na další weby – byť mohou ve výsledku sloužit lépe.

A také jak dodáváš, pro webovky jako takové to může představovat značné komplikace. Nicméně to už je problematika daleko komplikovanější, rozsáhlejší a dlouhodobější…

Skvělé to opravdu moc není, neboť ten název speed test musím vypsat nebo najít v záložkách. Zatímco jakékoliv jiné webovky na měření mám přímo jako ikonu na ploše a tak mám výsledek na jediné kliknutí.

Webovky na měření mám jako ikonu na ploše a rychlost tak mám změřenou vždy na jediné kliknutí. Dělám to tak už pár let a nikdy žádný problém.

Další zbytečný HTML test, který mi na downloadu ukáže o 150 Mbps a na uploadu o 370 Mbps méně proti realitě, změřené desktopovým Ookla testem