TikTok umožnil uživatelům vytvářet videa generovaná AI, citují Usámu i Hitlera

Originál článek publikovaný na: TikTok umožnil vytvářet nebezpečná videa generovaná AI

TikTok umožnil uživatelům generovat škodlivá videa s využitím AI Chyběl vodoznak i další ochranné prvky V testování AI hodlá TikTok pokračovat Zhruba před týdnem spustil TikTok funkci Symphony Avatars, která se stala součástí balíčku TikTok Symphony. Jedná se o virtuálního asistenta, který má firmám i jednotlivcům umožnit rychleji a snadněji generovat reklamy za pomoci umělé…

To není jen o Tik Toku. Časem bude AI úplně všude a půjde tak kdekoliv vytvořit cokoliv. Nevěřím, že to půjde uhlídat. :frowning:

Já to omezování vnímám rozporuplně. Na jednu stranu asi fakt nechceme dát puberťákům nástroj ke generování nahých videí spolužaček a politikům ke generování kompromitujících videí pro své oponenty, na druhou stranu budou vždy existovat skupiny, které budou mít přístup k necenzurované verzi a tím hůř se pak bude cíli takové “montáže” dokazovat, že to není pravé.

Pokud fejkové video opravdu nepůjde rozeznat od pravého, pak se bude muset k videím začít přistupovat jako kdysi k řetězovým mailům o štěstí. Klidně na způsob “Jakékoliv video je podvrh, pravda je pouze to, co půjde za pravdu prokázat.” Bohužel.

Výrobci telefonů již testují elektronický podpis fotek a videí klíčem, který je napevno umístěný v telefonu a může tak prokázat pravost a původ fotografie či videa.
U PDF souborů se již nějakou dobu používá standard PDF-A, který prokazuje, že PDF soubor nebyl od jeho vygenerování nijak upravován.