Platíte Wear OS hodinkami? Pak se připravte, celý proces se možná lehce zkomplikuje

Originál článek publikovaný na: Platíte Wear OS hodinkami? Pak se připravte na komplikaci

Google možná lehce zkomplikuje platby s Wear OS hodinkami Peněženka Google začala po některých uživatelích vyžadovat PIN Novinka se nejeví dvakrát užitečně, spíš se zdá být otravným krokem navíc Platby telefonem se v průběhu let staly čím dál populárnějšími. Já osobně si nepamatuji, kdy jsem naposledy v obchodě použil fyzickou platební kartu namísto toho, abych…

Ať je taková funkce nastavitelná a je to ok. Rozhodne jedině uživatel.

Bohužel se obávám, že doba, kdy nás Google nechal o něčem rozhodovat, je dávno pryč. Také mně to přijde k ničemu, když si hodinky hlídají, že jsou stále na ruce. Kdyby to aspoň šlo udělat tak, že nebudou vyžadovat heslo vždy, ale jen při placení…

V momentě, kdy bude zaplacení bezkontaktní platební kartou rychlejší než zaplacení hodinkami (či náramkem nebo mobilem), ztrácí obecně NFC platby smysl.

1 Like

Zadávání PIN na Watch mi nevadí, ale vadí, že nikdy neviem, kedy ho bude požadovať, kedy bude treba zadať PIN. Príklad: vyvolám kartu na Watch, priložím k čítačke, čakám že platba prebehne a nič, zistím, že Watch pýta PIN kód, zadám PIN, medzitým terminál zruší platbu, v pokladni opäť musia zadať platbu do terminálu a ja musím zadávat znovu PIN… s bankovou kartou by som za taký čas zvládol 2-3 platby. Ale častejšie sú platby hodinkami, kedy nepýta PIN.

3 Likes

Skrz hodinky (Watch 4 Classic 46mm) jsem přestal platit, protože je to tak 50/50, že se platba nepovede a musím jí opakovat klidně i 2x, než se povolí. Papír snese vše, ale když musím skoro každou platbu realizovat několikrát, tak je to opravdu nespolehlivé. Ještě do toho zadávat PIN. Děkuji, nechci. Už ani telefonem nejde platit napoprvé. Vítejte v budoucnosti, kdy platba fyzickou kartou bude nejjednodušší a nejspolehlivější.

1 Like