Originál článek publikovaný na: Nvidia chladí datacentra kapalinou teplejší než voda ve vířivce. Šetří tím proud i vodu
Reklama Nvidia v nové generaci čipů Rubin chladí procesory kapalinou ohřátou skoro na 45 °C – tedy teplejší, než bývá voda ve vířivce Zní to jako protimluv, ale právě vyšší teplota chladiva dělá celý provoz úspornějším U velkého datacentra to má podle firmy ušetřit přes čtyři miliony dolarů ročně a téměř veškerou spotřebovanou vodu Když…