Neuvěřitelný úspěch fotografa: Jak skutečný plameňák porazil umělou inteligenci

Originál článek publikovaný na: Neuvěřitelný úspěch fotografa: Jak skutečný plameňák porazil umělou inteligenci

Umělá inteligence získává na síle a stává se dostupnější veřenosti Úchvatný obrázek si pomocí AI může teoreticky vytvořit kdekdo Fotografovi se povedlo s reálným snímkem porazit AI-generovaná díla S rostoucími schopnostmi umělé inteligence a faktem, že se jednotlivé AI nástroje stávají čím dál dostupnějšími i naprostým laikům, ve společnosti začíná rezonovat strach a nejistota. Podle…

Zeptej se děvčat, která fotím (a to nejsem umělecký fotograf), jestli by jim stačila upravená fotka z koupelny pomocí AI. Ono totiž už to focení je zážitek.
AI je super na ilustrační obrázky, kde jde o navození nějakého dojmu a sám to používám. Dokonce musím říct, že jsem rád, že jsem začal psát až v době, kdy AI je na té úrovni, na jaké je, protože nevím, kde bych jinak ty obrázky sháněl.
Ale děsí mě, jak moc AI zasahuje do fotografie obecně. Dostali jsme se skoro do situace, kdy bych jako soudce odmítl fotku pořízenou mobilem s AI jako důkaz, protože AI zasahuje až příliš do celého procesu. Pro zajímavost, profi fotoaparáty mají přídavný modul, který fotky digitálně podepisoval. Byla to záruka, že to, co je na fotce, tak bylo i ve skutečnosti.
No a na závěr, umíš si představit, jak AI nahradí třeba válečné reportéry? Nebo jakékoliv zpravodajství? Docela mě děsí představa, že někdo začne generovat obrázky s tímto tématem a zneužije to na fake news.

1 Like

Obě strany mohou předbíhat tu druhou. Proto je otázkou, zda mají smysl ty fotosoutěže. Obzvlášť když odhalení podvodů je o tom, že se podvodník přizná sám.