Je Tensor G4 v Pixelech 9 zklamání? Mrkněte na průzkum

Originál článek publikovaný na: Průzkum: Zákazníci odmítají Pixel 9 kvůli čipsetu Tensor G4!

Řada Pixel 9 dostala do vínku čipset Google Tensor G4 Ten je pouze mírným upgradem předchozího modelu Ten nebyl příliš populární, což se odráží na přijetí novinky Přesně to je výsledkem průzkumu, který provedl Andy Walker z AndroidAuthority mezi jejich čtenáři. A není se příliš čemu divit. Pro třetinu respondentů je Tensor G4 překážkou ke…

A teďka otázka. Mam tomuhle pruzkumu jako věřit? Za mě je tegra zklamaním každý rok. Bohužel konkurence je jinde.

1 Like

Proč by ne? Asi jako každému jinému průzkumu, samozřejmě

Tak zrovna každému jinemu pruzkumu fakt neverim. Promin tyhle vymyšlene grafy asi pravda tak 40%? Vytvori to co potrebuji.

Čekám na Pixel 10. Právě kvůli procesoru.

2 Likes

Je mi celkem fuk, jestli tam dají Tensor G4, G5 nebo G12, ale pokud zůstanou u 128GB a mizerné výdrže baterky, tak to bude pořád jen průměrný přístroj. To, že dobře fotí nemůže tyhle nedostatky vyvážit!

2 Likes

Vidím, že diskuze se pěkně rozbíhá a díky za pohled! 128 GB se dá vyřešit zakoupením modelu s větším úložištěm, ale výdrž baterie už souvisí s čipsetem. Ohledně focení plný souhlas - vyzkoušel jsem několik mobilů a nakonec jsem se vrátil k tomu původnímu, který sice fotí asi nejhůř, ale jinak mně vyhovuje nejvíc.

Já nevím výkon je to poslední co mě zajímá ve hrách, co mě štve že nemá UFS 4.0 u 256GB variantě, a výdrž není špatná je na úrovni Xiaomi 14 Ultra jen s tím že Pixel má vyšší jas než Xiaomi.

Já ještě neměl Pixel 9 v ruce, ale vycházím z toho, že surový výkon bude jen o trochu lepší, než Pixel 8 (měl jsem 8 Pro a mám 8a) a tam jsem třeba oproti Galaxy S24 Ultra pozoroval obrovský rozdíl ve vyvolání nabídky Circle to Search. Takže i ten surový výkon se občas hodí…

A to mne zase napriklad naopak. Pixel 8 mi vyvola funkciu Circle to Search rychlejsie ako na Samsungu S23. Celkovo som viac skojony s Pixelom ako so Samsungom
A ked ma byt Pixel 9 este rychlejsi ako Pixel 8 a pritom sa zlepsila vydrz baterky a vyriesili aj prehrievanie tak si myslim ze to urobili dobre.
Na Pixel 9Pro sa tesim
Ale rozumiem ze kazdemu vyhovuje viac nieco ine :slightly_smiling_face:

Pomalejší Tensor by mi nevadil, ale musela by tomu odpovídat cena. Chtít to samé jako Apple za iPhone s mnoha ústupky (slabé CPU, chybějící ufs4, qi2 atd.) opravdu není cesta.

Za mě je přeci jedno jak silný je procesor, když telefon je prvotně na práci a jde o optimalizaci, kterou má Pixel příkladnou. Pokud chce někdo herní telefon zvolí si ROG nebo NUBII. iPhonu se tehdy také vyčítalo menší RAM a jen HD IPS displej v ceně vlajky. Pokud telefon slouží jak má a v celkových parametrech umí a vše a ještě více než konkurence. 7 let podpory, přímé propojení Google, chytré AI funkce a mnoho nových vylepšení. V konkurenci iPhonu je v optimalizaci shodně rychlý a to má iPhone 2x silnější procesor.

1 Like