5 tipů na zboží z Číny: Obaly na řadu Samsung Galaxy S24

Originál článek publikovaný na: 5 tipů na zboží z Číny: Obaly na řadu Samsung Galaxy S24

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z čínského tržiště AliExpress. Dnes posloužíme hlavně novým majitelům a majitelkám nedávno představených telefonů řady Samsung Galaxy S24. Pro všechny tři varianty tohoto mobilu jsme našli několik druhů obalů a krytů. Evropské sklady, daň a cloProdejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském…

Jaký očekáváte (SA) dosah tohoto článku? :thinking:
Teď si budu trochu “cucat z prstu”.
Dejme tomu, že 5-10% čtenářů Světa Androida si pořídilo novou vlajku od Samsungu.
Kolik si myslíte, že z nich se nepodívalo na kryty ještě před tím, než jim mobil přišel a kolik potom, takže si objednají obal na základě obsahu dnešního dílu?

Chci tím říct, že by náplň tohoto seriálu neměla být tak konkrétní, ale aby byla zajímavá pro co nejvíc čtenářů.
Jistě, ne každý si hned kupuje chytré termohlavice, telefony, žárovky, tablety atd., ale to jsou věci, které si může koupit kdokoliv. Ale omezit výběr tipů jen na majitele konkrétní značky a typu mobilu je poněkud nešťastné.

A k čemu to je bez odkazů? To má člověk jako všude hledat dokud se netrefí do správných slov?

Něco na tom bude, díky za zajímavý a konstruktivní feedback.

V článku odkazy jsou (nepodařilo se je najít?). Nebo jsi myslel něco jiného?

Milos_Biba - Odkazy na produkty jsou, jako vždy, implementovány do cenovky produktu.
Jinak řečeno, po kliknutí na cenu produktu se otevře odkaz do obchodu :blush:

1 Like

Je ale zajímaví, že ji Miloš nenašel, je tedy otázkou zdali je Miloš výjimka a stačí to takto dovysvětlit, nebo je takových lidí více a měli bychom upravit odkazy, ať jsou lépe viditelné pro všechny. Hmm :thinking:?

No intuitivní to není. Taky to vím jen proto, že to někdo kdysi napsal do komentáře.
Ještě tak, kdyby ta url byla třeba v názvu výrobku, tak by to třeba lákalo ke kliknutí, protože bude vidět změna barvy slov. Ta cena je dost nenápadná a není zřejmé, že má jinou barvu proto, že je odkazem a ne proto, že to je jen formátováním (obarvením) textu.

Edit: i když teď koukám, že název výrobku je použit jako nadpis odstavce, takže to možná bude podobný problém jako s cenovkou :thinking:

Někdy je ale název i v popisu a když není, tak by se dala pro odkaz použít jiná, vhodně vybraná slova.
Třeba:… mohl by vás ZAUJMOUT TENTO. Má na…

Jinak ještě mimo.
Zajímavá grafická “chyba” vašeho fontu :blush:.
Po kliknutí na cenovku (odkaz) se pak označí podtržením, jako že byl odkaz použit. Ale tenhle font to podtržení zobrazuje podobně jako desetinou čárku (75 > 7,5) . Ale jelikož jde o cenu, tak tady je zřejmé že to nestojí 7,5 ale bylo by to 7,50. I když kdo ví, jak by to vypadalo u ceny třeba 750 :thinking:

Díky za feedback, zkusíme s @marrahouser a @Carny10 něco vymyslet, tak aby to bylo patrnější pro všechny.

Moc děkuji za vysvětlení a přikláním se k tomu, aby to příště bylo více intuitivní, abych to i já blbec pochopil.

1 Like

Já úplně nesouhlasím. S24 je novinka, dost lidí na ni ještě čeká a já třeba koupil svůj osvědčený obal, ale článek jsem si přečetl. Měl bych spíš výhrady ke konkrétnímu výběru, ale k tématu určitě ne.

Doporučil bys jiný osvědčený obal z Číny? Nebo lokální?

Abys mi dobře rozuměl. Já netvrdím, že by tohle téma nebylo pro nikoho zajímavé, ale mělo by mít samostatný jednorázový článek a ne jím plnit všeobecné téma tohoto seriálu.
Když na SA bude článek o nové verzi MIUI, tak ho ignoruji, protože nemám Xiaomi a nic mi nepřinese. Ale osloví tisíce majitelů současných RŮZNÝCH Xiaomi mobilů.
Když zde v tipech budou sluchátka, osloví to kohokoliv s mobilem, pokud vyloženě nebudou nějak nefunkční (nebo částečně) třeba pro iPhony.
Seriál Tipy z Číny by měl být všeobecný. Může přinést tip na věc, která by tě třeba nenapadla, že bys ji chtěl.
Ale téma obaly na Galaxy S24 předem vyřadilo všechny, kteří tuto nejen značku, ale i konkrétní typ nemají nebo ho neplánují koupit. Jsou desítky možná stovky (v rámci období několika let životnosti mobilu) dalších mobilů s Androidem a těm jsou tyhle Tipy k ničemu. A hodně bych se divil, kdyby si někdo chtěl koupit obal a k němu mobil na základě těchto Tipů :smile:

Já kupuju Spigen, vyhovuje mi. Zkoušel jsem Pitaku ještě na S22 Ultra, ale tam mně nesedělo, že byla až moc tenká a špatně se mně nahmatávaly tlačítka. Ty čínské moc nemusím, hlavně dlouho trvá, než dorazí a ten Spigen mám vždy hned nachystaný k novému mobilu. Jediné, co mně na něm vadí, je žloutnutí transparentní verze…

@Poustevnak_Fenixu tak otázka je, jestli je cílem článku nákup něčeho z toho seznamu nebo spíš zobrazení článku (a reklamy) a třeba jen podnícení nákupu obecně něčeho nového, zkusit jiný obal, než mám. Ty v článku mně nesedí, nechci flip a jediný trochu zajímavý má kolem foťáků něco lesklého a tam bych se bál, že to bude dělat odlesky. Obecně je to vlastně úvaha mezi článkem pro všechny, který ale třeba nebude dostatečně zajímavý, a proto si ho nepřečtu nebo článkem pro menší skupinu lidí, který ale pro ni bude o to zajímavější. Dokonce si, když se budeme držet tématu tohoto článku, umím představit, že si to přečte i někdo s úplně jiným telefonem a bude se inspirovat.

1 Like

Jestli si myslíš, že když někdo uvidí nadpis “…obaly pro SG24”, tak si řekne: “juknu na to, jestli náhodu nějaký takový obal nedělají i pro moji Motorolu Moto G72” tak to máš hoooodně bujnou představu :smile:
Znovu opakuju - nemám nic proti tomu, aby SA inspiroval kryty na konkrétní značku a tip telefonu, ale ne v seriálu, který je zaměřený na všeobecně zajímavé zboží z Číny.

Tak už mi přišlo taky…

Tuší někdo k čemu je tam to kolečko?


Sedí skvěle, díky za tip!

1 Like

Řekl bych, že je to “magsafe”.

1 Like